Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha grafikus szakképzésre...

Ha grafikus szakképzésre jelentkezek, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Minden iskola kér portfóliót a beiratkozáshoz? Ennek milyen jellegű rajzokat kell tartalmaznia? Illetve tanulhatom ingyenesen, ha még nincs 2 szakmám, de 25 év felett vagyok?

#szakma #grafikus #felnőttképzés #Művészeti grafikus
2022. aug. 30. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem nulláról kell elkezdeni rajzolni. Maga az iskola előre elmondja, milyen jellegű legyen a portfólió. Gondolom nem adobe illustratol tanulba kell leadni egyből. Ha kollégium belefér, akkor mehetsz.
2022. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne kollégium? Az csak attól függ, hogy valaki egy városban él-e az iskolával vagy sem. Portfólió (vagy felvételi) kelleni fog, de azt az adott iskola mondja meg, hogy mire van szükség. Nálunk kockológia kézirajz és illusztráció volt a felvételi feladat. Igen, tanulhatod ingyenesen :) 2 szakma jár ingyenesen felnőttképzésben, diplomá(ko)n felül is.
2023. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha ingyenesre megy akkor Kolis lesz. 2 éves képzést nem minden megyeszékhelyen indítanak estiben.
2023. jan. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De a kollégium nem függ attól, hogy ingyenes vagy fizetős a képzés :D Én pl grafikusnak tanulok Budapesten ingyenes képzésben és nem igényeltem kollégiumot, mert egyébként is Budapesten lakok :D (Bár Békés megyei vagyok eredetileg és egyetem alatt kolis voltam) A koli azoknak igényelhető, akik vidékről, x km-rel messzebbről jönnek. :)
2023. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!