Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akar egy ennyi iskolás...

Miért akar egy ennyi iskolás gyerek távoktatást?

Figyelt kérdés
Nálunk katasztrófa volt az egész, nem tudnám megmondani hányszor bőgtem el magam csak a stressztől. Naponta 20x meg kellett nézni a moodlet, krétát, facebookot, és emaileket, mert mindenki máshova töltötte fel az órai anyagot. A net vagy működött vagy nem, a zoom és moodle vagy beengedett vagy nem. Ha nem volt netem és nem tudtam időben megjelenni az órán, vagy nem töltöttem fel a feladatot, ment a hiányzás arra az órára, az egyessel karöltve. Mindent magamtól kellett megtanulnom, sokszor éjjel volt mire végeztem, szóval úgy sem voltam kipihentebb hogy nem kellett korán kelnem. És mégis mindenhol azt látom, hogy a gyerekek/kamaszok mondják, hogy húúú legyen újra távoktatás! Az nagyon jó buli volt! Alig várják a novembert hogy bejelentsék... Egyszerűen nem értem.

2022. aug. 31. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nem volt baj a távoktatással. Teamsen keresztül folyt az egész, a feladatokat is ott adták a tanárok, és ott is voltak megtartva az órák. A pozitívuma pedig az volt, hogy az olyasmi órák, mint rajz, nem nagyon volt megtartva, szóval több szabadidőnk volt. Illetve nem pontosan értem, hogy mit értesz az alatt, hogy mindent magadtól kellett megtanulnod. De amúgy nekem olyan szempontból volt hasznos a távoktatás, hogy a tesi-rajz-stb órák nem nagyon voltak megtartva, és pl. azt az időt a matek gyakorlására szenteltem, és na, sosem töltöttem még annyi időt a matekkal, mint távoktatás során.
2022. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Én egyetemista vagyok, és nálunk a szakos csoportban (a legtöbben most fejezték be a gimit) pont azon dühöng mindenki, hogy miért lesznek online óráink (már most tudjuk, hogy heti két nap távoktatás lesz). A legtöbben, köztük én is, nagyon rossz tapasztalatokat szereztünk az online oktatásról, és nem szeretnénk újra. Úgyhogy egyetértek.

Nálunk egyébként még a tanárok is akkora káoszban voltak az online oktatással kapcsolatban, hogy lehetetlenség lett volna normálisan tanítani/tanulni.

2022. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Igazad van, sok helyen nagyon szervezetlen volt a távoktatás, de egyébként a legtöbb iskolában a második-harmadik hullámkor bevezetett távoktatáskor a tanárok már kezdtek belejönni az online tanítasba.

A kérdésedre válaszolva, ez egy picit árnyaltabb helyzet. Sokan csak azért szeretnék, mert 8-ig tudnának aludni, kényelmesen lehetnek, de ugye van aki meg végig game-lné, végigbulizná a távoktatást, sokaknak pedig szimplán agyfaszgörcse van az iskolatól érthető módon.

2022. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
95%
Kényelmesebb, nem kell korán kelni, lehet kockulni eész nap... Nem azok akarnak távoktatást, akik szorgalmasak és érdekli őket a tananyag :D
2022. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Az okostelefon miatt egyre lustábbak az emberek. Egyre jobban hozzászoknak, hogy minden ott van a kezükben és nem kell semmiért megmozdulniuk.
2022. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Sok diák élvezni akarja a digitális oktatás előnyeit (dolgozatokon való puskázás, elment a neten típusú lógás, rajz ének tesi stáb órák elmaradása, ágyból tanulás).


Nem tartom rossz dolognak a távoktatást (tanárként mondom) a középiskolákban. Csak a törvényi szabályozás hiánya miatt nem szeretném hogy legyen a közoktatásban.

1. Nincsenek kidolgozva a csalásmentes számonkérés feltételei.

2. Az online oktatásáról való hiányzás szankcionálása nem megoldott.

3. A digitális oktatás miatt mentális problémák kezelését nem oldja meg az egészségügy.

2022. szept. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk normálisan volt kezelve az egész, így nekem boldogság lenne, ha nem kellene bejárnom.
2022. szept. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nálunk is jól volt megoldva. A korona vírus enyhülésével egy idő után a tanárok rászoktak, hogy behívtaka a suliba egy-egy órára, hogy még írjunk valami nagyobb dogát. Az a része mondjuk szar volt azoknak akik 1 órát utaztak oda vissza azért a 45 percét. Köztük nekem is.


Viszont szerintem is jó volt, én visszamennék mindenféle zsörtölődés nélkül. Egyrészt kényelmesebb (nem kell beutazni, koránkelni, elkészülni stb), másrészt nem kell elviselni az osztályodat. Nyilván nem mindenkinek pozitívum, hogy nem látja az osztálytársait, de azoknak akiknek szar az osztályközösség, tele van parasztokkal, piszkálják egymást stb, azoknak igazi megkönnyebbülés. A mi osztályunk például elég rossz, tele van klikkekel, és a "menőbb" klikkek rendszeresen piszkálódnak azokkal akik nem Anyira népszerűek, nincs sok barátjuk stb.

Meg persze azoknak is jó volt akik szoronganak a tömegben, félnek mások véleményétől, arról hogy mit gondolnak róluk, vagy csak egyszerűen félénkebb, visszahúzódóbb személyiségek.

Mivel több időm volt (pl nem kellett bent maradni 8-9. órában tepsire) többet tudtam találkozni a barátaimmal, mint általában. Szóval igazából azért is jó volt, mert csak azokkal kellett időt töltenem akikkel én szerettem volna.


És igen, nálunk sem volt tökéletes, közel sem, és igen stresszes volt, de volt egy csomó előnye. Ha eleve szeretsz tanulni és szorgalmas vagy, akkor online órák alatt is pont ugyan annyit fogsz tanulni, mintha a tantermben ülnél. Ha pedig lusta vagy és leszarod az egészet, akkor azt nem csak távolléti oktatásban fogod.

Mellesleg mivel a tanároknak új módszereket kellett kitalálniuk, hogy kitöltsék a 45 percet, mi tanultunk egy csomó érdekes dolgot, amit amúgy nem biztos hogy bele került volna az alap tantervbe

2022. szept. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én például azért szeretnék, mert ötven kilométerre van a sulim, és heti kétszer be kell így mennem autóval/a buszközlekedés innen vidékről nagyon rossz, kb napi négyszer jön erre busz/, szóval marad az autó. Az nekem plusz kiadás a benzin miatt.

Ráadásul az elméletet le lehet adni online is, és én megelégednék azzal, ha csak gyakorlatra kéne bejárni.

Ezen felül én dolgozom iskola mellett, és személyesen nem tudom mindig megoldani azt, hogy bemenjek, de a munkám meg olyan, hogy munkából például online be tudnék jelentkezni, szóval nem maradnék le.

13. évfolyam, esti, felnőttképzés.

2022. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Több okból:

* Kevésbé értelmes gyerek: Úgy tudja, hogy az online oktatás könnyebb.

* Értelmesebb gyerek: Megspórolja az utazást, tovább aludhat.

* Kiközösített gyerek: Az osztálytársai nem, vagy kevésbé bántják.

* Egyetemista, aki dolgozni szeretne: Könnyebb munkát találni.

2022. szept. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!