Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányi János Egyetemre jár...

Kodolányi János Egyetemre jár valaki?

Figyelt kérdés

Milyen az egyetemen az oktatás és számonkérés? Milyenek a tanárok?


HR-esek mit gondolnak a KJE diplomáról?



2022. szept. 1. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Az megvan, hogy 3 különböző városban is van ez az "egyetem", ugye? Melyik érdekel?


Sőt, konkrétan az egyes tanszékek is kvázi önállóak.


A KJE diploma a legalja, de azért diploma. Én behívnám, de előnyt semmiképpen nem jelent.

2022. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kommunikáció és médiatudomány BA és MA végzettségem van, ami mellé szívesen elvégznék egy szakirányú továbbképzést.


Ezekkel szemezgetek:

- Munkahelyi mentor

- Személyügyi üzleti szervező

- Protokoll és nemzetközi kapcsolatok

- Vállalati kommunikáció


A honlapon az szerepel, hogy ezek a szakok mind online oktatás formában teljesíthetőek, ami nekem nagyon szimpatikus.

2022. szept. 1. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

A kodolányi valóban a legalja, a papír szó szerint semmit sem ér. De hadd kommentáljam a fenti ötleteidet, sorrendben visszafelé:


1) Vállalati kommunikáció: ehhez konkrétan a lehető legjobb végzettséged van jelenleg is. Az egyetelen amivel ezt fejleszteni tudnád, az vagy egy MBA, vagy egy bármilyen gazdasági alapképzés, esetleg marketing mesterképzés ha valahogy be tudsz jutni pótló kreditekkel. De jelenleg is tökéletesen képzett vagy ehhez.


2) Protokoll és nemzetközi kapcsolatok. Látatlanban is humbug szak, ehhez is tökéletesen képzett vagy jelenleg, keress egy ilyen gyakornoki állást és menj el dolgozni. Jó ehhez a mostani végzettséged.


3) Személyügyi és üzleti szervező. Nem hiszem, hogy ez sokat adna hozzá a jelenlegi diplomádhoz. Ha HR-en szeretnél dolgozni mint fejvadász, tréner, vagy belső oktatáson például, akkor azt megteheted a jelenlegi diplomáddal. HR diplomát csak úgy érdemes szerezni, ha már bent ülsz egy HR-es állásban és a munkahelyed fizeti. De akkor is csak Corvinus esetleg PTE vagy egy jobb egyetem. Semmiképpen sem a kodó.


4) Munkahelyi mentor. Ez valami vicc szak lehet. Teljesen fölösleges. A jelenlegi diplomád tökéletes ehhez.


Viszont látva azt amiket kérdezel, amit megnéznék, az a METU (Metropolitan) Coach képzése, az egy színvonalas képzés és szerintem jó lenne neked. Másik ötletem egy MBA, de ahhoz meg el kellene menned először 2-3 évet dolgoznod. (De amúgy is el kellene menned dolgozni... sürgősen.)

2022. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves hármas hozzászóló:

Nagyon köszönöm a támogató és biztató észrevételeidet és javaslataidat!

Nem is tudod, hogy mennyit segítettél most nekem :)


Évek óta kommunikációs területen dolgozom, nagyon jó referenciám vannak (tv, reklámügynökség, multi). Nagyon szeretem a kommunikációs szakmát, továbbra is ezen a területen képzelem el a jövőmet.


Jelenleg gyed-en vagyok itthon, szülés előtt egy kulturális intézmény kommunikációjával foglalkoztam. Várhatóan ide fogok visszatérni 2024-2025-ben.


Az itthon töltött évek során mindenképpen szeretném továbbképezni magmam, ezért erősen gondolkodom, hogy elvégzem a marketing mesterképzést, vagy esetleg egy szakirányú továbbképzést.


Gyereknevelés mellett jó ötletnek tűnt a távoktatas/online oktatás, viszont ilyenre sajnos nagykn kevés intézményben van lehetőség, ezért kezdtem el érdeklődni a Kodolányi felől.


Jövőre már a levelezős képzések is jók lesznek, mert addigra nagyobbak lesznek a gyerkőcök és mobilisabb leszek. :)

2022. szept. 2. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

A Kodón végeztem 2014-ben andragógia-műv. szervező szakon.


Használható tudást nem nagyon adtak át, nem is volt olyan évfolyamtársam, aki csak erre a diplomára alapozott volna. Szinte mindenkinek csak a papír kellett, mert vagy volt biztos állása, vagy más szakot is végzett mellette.


mondjuk azon jókat mosolygok, h mekkora baromságokat hordanak össze a Kodolányiról, már elnézést.

Összességében valóban nem verdesi az eget a színvonal, de a probléma inkább az, hogy nincs egységes követelményrendszer. Egyik tanár átenged a semmire, a másiknál meg minden 1-es.

A gazdasági szakok meg elég kemények a suliban, már csak ezért vicces, hogy ha HR-esnél (ami ugye kamumunka) hátrány a kodós diploma. kétlem, h egy átlag hr-es képben lenne a Kodolányival.

2022. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!