Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola váltás?

Középiskola váltás?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a 9.-et, de úgy érzem, hogy ez a suli nem az, ami nekem kell. Amikor választani kellett, hogy hová jelentkezek, nem volt elképzelésem arról, hogy milyen irányba menjek tovább. Végül a szüleim vettek rá(nekem nem túl sok választást hagyva), hogy menjek ebbe szakközépbe, de már akkor is kételyeim voltak vele kapcsolatban. Meg is bántam, hogy nem voltam elég határozott, sem az osztály, sem maga a szak amit tanulnék nem túl szimpatikus. Viszont, az egyik barátom a volt osztályomból egy csomót mesélt a gimiről amibe ő ment, a tagozatáról, és hallva amiket mondott, elgondolkoztam, hogy ha várnék körülbelül félévig és még mindig nem gondolnám úgy, hogy folytatni szeretném ezt az iskolát, esetleg megpróbálnék váltani és az ő osztályába kerülni, mivel az a tagozat kezdett el érdekelni. Lenne esély rá, hogy átvegyenek szakközépből egy, a kicsit magasabb színvonalú körben levő gimibe? Kitűnő tanuló voltam eddig minden évben, arra is fogok hajtani ezután főleg, megtanulnék, bepótolnék bármit amit kell, ha cserébe be tudnék kerülni. A pozitív válaszokat előre is köszönöm!

2022. szept. 3. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 nap után még felesleges ezen gondolkodni.


Ha mégis átmennél, a másik iskola megszabhat feltételeket, de mivel még csak a 9. osztályról van szó, így nem kellene utólag osztályozókat tenned, legfeljebb egy félévit. Az a kérdés, hogy van-e kapacitás, illetve valószínűleg az általános iskolai és a felvételi eredményeidre is ránéznek.

2022. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csakis az igazgató fogja eldönteni, hogy átvesz-e és milyen feltételekkel. Az is elképzelhető, hogy jövőre csak felvételivel vesznek fel oda, addig meg sehogy.
2022. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az iskola igazgatója fogja megmondani hogy lehetséges-e ez. Megeshet, hogy abban az osztályban nincs hely, és ha lesz is. Akkor is lesznek diákok, akik oda akarnak majd átmenni.
2022. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szüleidnek kell felvenni a kapcsolatot a gimnázium igazgatójával, mivel te még kiskorú vagy. Szóval először a szüleidet kellene meggyőznöd evvel kapcsolatban! Szerintem jobb lenne minél hamarabb megpróbálni az átjelentkezést, mert később nem nagyon fog működni technikumból/ szakgimnáziumból gimnáziumba való átjelentkezés. A gimnáziumokban 2 idegennyelvet tanítanak, a szakgimnáziumokban általában csak egyet.
2022. szept. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gimik kilencedik osztályban fel vannak töltve a nyolcadikos felvételein tőled jobb eredményt elérő diákokkal. A jobb sulik nem fognak átvenni egy szakközépből (talán egy technikumból lenne esélyed).


Javaslom még most beszéld rá a szüleidet hogy telefonálják végig a gimiket. Hátha mégisbszerencséd lesz. Te meg keress egy jó indokot az iskolaváltásra! Az oda jár a barátnőm nem elég.

2022. szept. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!