Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre járóktól...

Orvosi egyetemre járóktól kérdezem, hogy kell tanulni az anatómiát?

Figyelt kérdés
Ma volt az első napom az egyetemen, az anyag mennyisége és nehézsége meg eléggé lesokkolt. Fogalmam sincs, hogyan tanuljam hatékonyan az anatómiát (és a többi tárgyat is persze). A Funkcionális anatómia könyv nagyon sűrű apró betűs, ebből pl hogy kellene tanulni? Nagyjából szóról szóra? Az atlaszt is néztem hozzá, az mondjuk "lényegre törőbb". Milyen tanulási módszereket ajánlanak, akik megjárták már ezt az utat?
2022. szept. 6. 00:20
 1/5 anonim válasza:
100%

Képekkel, rajzokkal, atlasszal. Amikor a könyvet olvasod, nézd meg atlaszban is adott struktúrát, mert másképp csak olvasod, de fogalmad sincs, hogy mit. Nagyon fontos lenne még rajzolnod. Van egy csatorna, én az ő videóiból másoltam a rajzokat, és elég jól megmaradtak. Linkelem:

https://www.youtube.com/c/AnatomyKnowledge/featured

És még nagyon szerettem a Complete Anatomy 3D-s alkalmazást. Erre az egyetlen alkalmazásra tényleg megéri előzfizetni. Plusz ajánlom még youtube-on vagy bárhol máshol a boncolós videókat.

2022. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megtalálni a logikát a latin elnevezésekben. Ne csak üres szavakat magolj be, hanem próbáld megérteni, hogy mit is jelent az adott szó. Egyébként bonctermi gyakorlatokon fogod úgyis megtanulni a nagyrészét, sokkal jobbab megragad, mintha a könyvet lapozgatnád. Boncolj minél többet, és próbálj logikusan megközelíteni mindent, mert a tévhiedelmek ellenére az anatómiában igenis van logika.
2022. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Yokochi, Netter atlaszok nagyon jók meg a funkci is, csak át kell rágni párszor. Nézd az atlaszban a képeket és olvasd hozzá a funkcit. Majd belejössz idővel :) sok sikert!
2022. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha pesten tanulsz és privátban írsz nekem tudok segíteni
2022. szept. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Yokochit vedd elő minél többször + csinálj hozzá ábrákat+ funkciból a lényeget szedd hozzá+ ismételj sokat
2022. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!