Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem targyfelvetel, ez...

Egyetem targyfelvetel, ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Ha fel szeretném venni 1 félévben egy tárgyat, ami 3. Félévre szól és van előfeltétele, akkor úgy elfogadjak, ha először levizsgazom az 1.felevesbol és utána a 3. - ból?

ELTE tátk



2022. szept. 6. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Igen.
2022. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az Eltén másik karon csak akkor, ha a tantervben ún. "gyenge" előfeltétel van, akkor lehet felvenni két egymásra épülő tárgyat. Akkor mondjuk nem tudom, hogy mi van, ha az előfeltétel mégsem sikerül majd, de a ráépülő tárgy meg igen. "Erős" előfeltételnél nem lehet, ha engedi is a rendszer felvenni, le fog törölni a félév folyamán róla.
2022. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a második írja (bár én is másik kárra jártam). Gyenge előfeltétel esetén felveheted a két tárgyat ugyanabban a félévben. Ha az előfeltétel nem sikerül, az szívás, de egy jófej tanárral le lehet beszélni ezt is. (Velem egyszer volt ilyen, szóltam a tanárnak, ő meg azt mondta, hogy nem kell bejárnom, beírja ugyanazt a jegyet erre a félévre is. De ez biztos nem működik mindenkinél.) Erős előfeltétel esetén viszont nincs lehetőség alkudozásra, "A" tárgyat muszáj előbb megcsinálni, mint "B" tárgyat. Mármint legalább egy félévvel korábban, mert nem a vizsga időpontja számít.
2022. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!