Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen könnyen elvégezhető...

Milyen könnyen elvégezhető "büfészakokat" ajánlotok? (egyetem)

Figyelt kérdés
2022. szept. 8. 19:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#9

Sztem a gyógyped nem vehető ide, mert ahhoz képesség kell, hogy tudj emberekkel bánni, főleg ahhoz, hogy beteg emberekkel. Ezt nem lehet úgy elvégezni, hogy csakúgy odamész, hogy elvileg könnyű, mert ha türelmetlen vagy és szarul bánsz az emberekkel, akkor minek kellett oda menni? Szimpla ész, tanulás és szorgalom ide nem elég szerintem, teljesen más kategória.

2022. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszakos voltam, és nem, egyáltalán nem igaz hogy könnyű.
2022. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Miért akarsz direkt büfészakra menni? Ha diákmunka miatt, akkor már inkább megéri egy szakmát nappali tagozatos jogviszonyban tanulni. Vannak elég minőségi technikumok, de általában nem akkora hatalmas erőfeszítés és piacképes tudást is szerezhetsz.


Ha mindenképpen büfészakra akarsz menni, akkor 2-es válaszolóhoz hasonlóan felhívnám a figyelmed arra, hogy a nagynevű egyetemek tényleg a legalibisebb szakokon is tudják ritkítani a népet. Biztos megsértek pár embert, de nézz olyan egyetemek után, mint a Kodolányi, Milton, GDF, stb. Biztos ezeken a helyeken is vannak nehezebb képzések, de nem BME mérnökinfó szint egyik se, az biztos.

2022. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
Minél magasabb szintű nyelvtudással kezdi az ember az adott nyelvszakot, annál könnyebb. Magabiztos C1 felett kifejezetten nem nehéz, van úgy hogy egyik-másik hallgató jobban beszél, mint az oktató. (Gyakori nyelvekre gondolok itt persze, nem arra ahol hivatalosan nulláról kezdődik a nyelvtanulás.)
2022. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

Én tanultam turizmus-vendéglátást, és bizton állíthatom, hogy az büfészak, mint ahogy sok más gazdasági szak is - pl. nemzetközi gazdálkodás, de szintén ilyennek mondanám a közösségszervezést és hasonlókat is. Persze ez kicsit egyetemfüggő is, a BGE-n mondjuk szinte csak bullshit szakok vannak, de a Corvinuson már vannak nehezebb és értelmesebb közgazdász szakok is, úgyhogy alapvetően nem a gazdasági szakokkal van a "baj".

Azzal is egyetértek, amit előttem írt valaki, hogy a fizetős, alacsonyabb színvonalú egyetemeken bármilyen szakon előfordul, hogy több év lébecolásra is "utánad dobják" a diplomát, míg a nívósabb egyetemeken azért meg kell érte dolgozni, de piacképesebb is lesz, mert így jobb szakemberekké válnak az ott végzettek.

Egyébként a nyelvszakokat pl. nem mondanám büfészaknak, mert annak ellenére, hogy sokan csak más ötlet hiányában jelölik meg, nem könnyűek.

2022. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%

Aki a szabad bölcsészetet emlegette, az nem tudja, mit beszél. A filozófia a legnehezebb tudományok közé tartozik, ahogyan a filozófusok is előkelő helyet foglalnak el az egyetemi szakok IQ ranglistáján.


A gazdasági szakokat mondanám én is. HR, marketing, gazdálkodás és menedzsment. Hasznos büfészakok.

2022. szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
36%

16

De nem bsc-n és nem ebben az országban, már bocs, de nem filozófia professzorok járnak ezekre a szakokra 99,9%-ban.

2022. szept. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ami nem érdekel, az baromi nehéz. Ami érdekel, az könnyebb.
2022. szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%
Közösségszervezés, nemzetközi tanulmányok, nemzetközi igazgatás.
2022. szept. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
fizika,mérnökinfó,villamosmérnök.
2022. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!