Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy-számvitel VAGY Data...

Pénzügy-számvitel VAGY Data Science?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek melyik szak érné meg jobban, ha az elhelyezkedést és fizetést is figyelembe vesszük?


- Pénzügy és számvitel alapszak, utána pénzügy/számvitel mesterképzés


- Kereskedelem és marketing alapszak, majd ELTE survey statisztika és adatanalitika mesterképzés.


Mindkettő érdekel, szeretem a matekot, angolul is beszélek. Tanultam számvitelt, ami megtetszett, így merült fel a pénzügy és számvitel szak. Nyáron egyébként elkezdtem programozni (Python), szerintem ha tényleg beleteszek mindent, akkor képes lennék megtanulni, élvezném is csinálni.


Kérem csak azok szavazzanak, kommenteljenek, akik tényleg értenek hozzá!

Előre is köszönöm szépen! :)



2022. szept. 10. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Pénzügy és számvitel
Kermark + survey statisztika
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha így teszed fel a kérdést, akkor nyilván a kermark + survey statisztika …


… de survey statisztikát és más data science szakot lehet és szokás is psz alappal is végezni, tehát nem jó a kérdésfeltevés. Úgy kellene, hogy psz+survey vagy marketing+survey?


Itt nyilván a személyes preferenciák játszanak, ezért azt mondom, hogy teljesen mindegy. Az egyikkel marketing data scientist leszel, a másikkal meg financial data scientist.


Ezért inkább azt mondom, hogy énszerintem jobb sima matek, GPME vagy AK alappal data science mesterszakra menni, mert erősebbek lesznek a matematikai alapjaid.


Disclaimer: nekem marketing + MBA + data science végzettségem van.

2022. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Az az egyetlen probléma, hogy a kermark+survey az rohadtul nem data science.


Matematika alapszak /mesterszak és valamilyen informatikai szak kombója, na az már közelebb áll hozzá. A survey statisztika egy társadalomtudományi mesterszak, nem természettudomány. Még a matematikusok, fizikusok is, akik a data science területén dolgoznak, jó pár év fejlesztői múlt vagy egy jó hosszú, durva matekot igénylő képzés után kerülnek erre a pályára.



Adatot elemezgetni meg bi-ban szórakozni meg akármelyik mezei gazdasági szakkal lehet. De az nem data science.

2022. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

2. Van némi féligazság abban amit írsz, bár ekkora delíriumos hülyeségekhez már kell, hogy legyen benned néhány pálesz így 10:19-re… 😀


Kérdező a marketing + survey után valóban nem leszel egy MIT alkalmazott matematika PhD, de azért a 2-es erősen túloz. A survey statisztika teljesen jó alapokat ad a data scientist munkához. És ezt senior data scientistként mondom, külföldi data science iskolával.

2022. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem menj alkalmazott közgazdaságtanra, vagy ha igazán jó vagy matekból, akkor matek alapszakra.


A számvitelt szerintem hanyagold, ha meg a pénzügy fog érdekelni, ahhoz úgyis jól jön az erős matek.

2022. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
utóbbi.
2022. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#3. Nekem nincsenek ilyen menő végzettségeim, ettől függetlenül érteni vélem, amit a második válaszoló szeretett volna mondani. A Data Scientist egy nagyon jól hangzó munkakör, ami komoly tudást és matek skilleket feltételez. Tökre természetes, hogy egy idő után nagyon sok munkáltató fogja ezzel hirdetni magát és gombamód fognak szaporodni a "Data Scientistet keresünk" hirdetések, amelyekről esetleg csak munkába lépés után derül ki, hogy a feladat nem sokkal több a sima excelszínezésnél. Én is úgy gondolom, hogy ez egy matekos terület, a VALÓBAN minőségi (ennek megfelelően gyakran hétszámjegyű fizetéssel bíró) munkákat matematikusok, informatikusok, fizikusok szokták betölteni a legnagyobb részben. A survey staton lehetne még sokkal keményebb a matek, és akkor még jobb szak lenne, de mivel a belépők döntően szociológus alapszakról mennek oda, ez várhatóan nem fog bekövetkezni. Nem gond, így is elég jó azért, az egyik legjobb az országban.
2022. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!