Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek nekem picit a BME...

Mesélnétek nekem picit a BME gépészmérnöki szakáról? Lányként elvégezhető? Fiu lányok aránya? Mennyire terhelnek? Milyen órák vannak? Van e mellette szabadidő? Tanárok milyenek? Szaktársak milyenek? Lemorzsolódás aránya?

Figyelt kérdés

Esetleg kevésbé biztos alapokkal is elvégezhető? Értem úgy, hogy középszintű matek, és fizika is kissé hanyagolva lett. Sajnos korábban kémia emelt mellett döntöttem, már késő ezen változtatni.

Kiváncsi vagyok milyen sűrűn vannak vizsgák,és igaz-e az a közhiedelem miszerint BME-s diák lelkét is kitanulja? És hogy ilyen alapokkal mennyire indulnék hátrányból, vagy bele se kezdjek? Mennyire kezdik az alapoktól az oktatást?



2022. szept. 11. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem a pináddal tanulsz, mit számít a nemed abból a szempontból, hogy elvégzed-e? Mi ez a hülyeség?
2022. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Egyébként rohadt kemény a szak (szaktudás és szakmai kompetenciák szempontjából fölöslegesen kemény, azzal szopatnak, amiből nem fogsz többet profitálni a karrieredben).


A gépészek nincsenek agyonfizetve, de nem egy rossz pálya. De biztosan nem csinálnék semmilyen alapszakot a bme-n, ha az az elsődleges célom, hogy hamar keressek normális összeget normális szaktudással (úgy 3 éven belül).

2022. szept. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Közepes szintű matek fizikAval azcelső zéhákon elverzel....
2022. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Én is közép matekkal mentem oda, mégse véreztem el a zh-kon. Akarat és gyakorlás kérdése az egész.
2022. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bármely mérnöki szak elvégezhető, hozzá állás kérdése

. Ha tanulsz óráról órára, gyakorolsz, netán még magán zárthelyi ès vizsga felkeszìtő órákat is veszel ( baromira megeri ) akkor elvégezhető. Én négyes matekkal lettem mérnök. De az első matekos tárgyamat buktam is. De változtattam, tanultam rengeteget, gyakoroltam, vettem magán órákat és sikerült. Legutolsó matekom már jeles lett ami elég nagy szó volt. Kitartás kérdése.

2022. szept. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
100%
Hát, eléggé faszag van az előadásokon, de nőként vki pont ugyan akkora eséllyel végez, mint ffiként.
2022. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
lányként nem
dec. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!