Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha egyetemen egy...

Mi történik ha egyetemen egy tárgyból túllépem a megadott hiányzást?

Figyelt kérdés
Gyakorlatról van szó tehát ha túl sokat hiányzok és a tanár nem fogadja el az igazolást akkor vizsgázni se mehetek? Akkor a következő félévben kell teljesíteni a tárgyat?

2022. szept. 14. 06:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen esetben az adott tárgy a Neptunban "Nem értékelhető" minősítéssel lesz bejegyezve. Jegy nem szerezhető belőle, sem vizsgával, sem máshogy. Később újra fel kell venni. A legtöbb helyen a legtöbb tárgyat csak évente hirdetik meg, ezért valószínűleg csak jövő szeptemberben tudod újra felvenni. S természetesen az esetleges ráépülő tárgyak is csúsznak.
2022. szept. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Még egyszer: igazolásokkal nem törődünk. Ha a tanár nem akarja aláírni a félévedet (jogosan, én se tenném csak nagyon-nagyon nyomós indokkal, például életveszélyes műtét, vagy gyermekáldás) akkor egy későbbi félévben megcsinálod. Ha a tanszék csak egy vagy akár évvel később hirdeti meg: akkor csúszol vele egy évet. Ha ráépülő tárgyak vannak: akkor az összessel elkezdesz csúszni… az ilyenek 80%-a soha nem fejezi be az egyetemet.


Inkább ne hiányozz.

2022. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
* vagy akár KÉT évvel később <mert ilyen is van, 2 évente meghirdetett tantárgyak>
2022. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy pánikbetegségem van amiatt hiányzok az egyetemi stressz csak rontja... De hát így szerintem úgyse fog akkor menni az egyetem 😞
2022. szept. 14. 09:21
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Kezeltesd magad és ne az egyetemtől meg a munkahelyedtől meg az anyámfaszától várd, hogy megértse, hogy beteg vagy és baszol ellene tenni
2022. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem várom el senkitől, hogy megértse, nem azért tettem fel a kérdést csak kíváncsi voltam, hogy ilyenkor mi történik.
2022. szept. 14. 09:39
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem elvárhatnád (egyetemi oktató vagyok), és szerintem amennyiben igazoltan pánikbeteg vagy, úgy ezt elvárhatod az egyetemtől is. Nekem már volt ilyen hallgatóm, és mindent megtettem, hogy sikerüljön neki az egyetem. (Például a vizsga elején beírtam neki a jelest, és utána kockázatmentesen beszélgettünk – persze ugyanúgy bepánikolt szegény, de a vizsgája sikeres lett...)


Azt mindenképpen tedd meg, hogy a pánikbetegségedet közöld a gyakorlatvezetővel, de általában véve a tanszékkel is. Ha ez egy kisebb hely, akkor figyelembe tudják venni pl. vizsgáztatásnál.

2022. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezeket a szabályokat egyébként első gyakorlatokon szokás elmondani (a követelményekkel együtt), ezért is érdemes legalább az első órákon ott lenni.
2022. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Beszélj a tanárral/tanszékvezetővel, esetleg az oktatási dékánhelyettessel.

Azért az se mindegy, milyen gyakorlat. Nem mindegy, hogy pl egy matekról maradsz-e le vagy orvosként nem tudsz majd műteni.

Alapszabály az, hogy megtagadják az aláírást és nem tudod teljesíteni az adott félévben a tárgyat.

2022. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
Majd a munkahelyén is pánikol és más megcsinálja helyette a munkát? Nem kellene egyetemre járni annak, aki nem bírja bármely okból.
2022. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!