Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegény magyar szakmunkástanul...

Szegény magyar szakmunkástanulókat mért bántják az irodalomal?😥

Figyelt kérdés
Antigané, kotkodály Zoltán, Vörös Fekete TV, akkor van még valami homokos eliász, seggspír, Morisz Zsigmond. Tudom, hogy kell ezeket a szemét alakokat írni de nem méltóak ahoz hogy rendesen leírjam a nevüket, mert sokat szenvedtem miattuk a Technikumba. Ha már én a Technikumba enyit szenvedtem miattuk, akkor szegény szakmunkások ezt hogy bírják?😥

2022. szept. 14. 23:18
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#10 Műveltebb vagyok nálad ezerszer, csak nem irodalomból.
2022. szept. 15. 01:09
 12/28 anonim ***** válasza:
98%

Aki irodalomból nem művelt, az műveletlen, nincs meg az általános műveltsége.

Te abszolút proli módon gondolkodsz.

2022. szept. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
#12 Ha te meg modjuk nem ismered ki magad földrajzból, akkor te is műveletlen van.
2022. szept. 15. 01:30
 14/28 anonim ***** válasza:
87%
Azért jó, hogy mindenki tanul irodalmat, mert így legalább egy kicsit ellensúlyozni lehet a társadalom elbunkulását. Az irodalom nem önmagában hasznos egy péknek, hanem mert segít neki abban, hogy túllépjen a hétköznapi élet beszűkült keretein. Az irodalom eszköz ahhoz, hogy az ember megtalálja magában a lélek finomságait, gazdagabb lelki életet élhessen. Az irodalom ezenfelül esztétikai élményt is ad, örömforrás egy egész életre. Persze mindig vannak és lesznek, akinek az egész irodalom falra hányt borsó, de lesznek olyanok is, akikben megragad valami. Ez utóbbiakért érdemes irodalmat tanítani.
2022. szept. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%
A kérdésedbe rejtett állítás hülyeség, nyiss ki egy "KOMA" könyvet, fent van a neten. Ahogy a tárgy neve mutatja, nekik kommunikációközpontú a magyar tárgy, nem irodalomtörténet központú. Nem is találkoznak ezkkel a nevekkel. Lehet, hogy szakképzőt kellett volna végezned, nem technikumot, akkor most nem lennél megkeseredett ember.
2022. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha jártál volna technikumba akkor tudnád hogy a magyar nyelv és irodalom tantárgyból érettségizni kell kötelezően. Érettségi nélkül itthon nem kapod meg a technikusi oklevelet.


Természetesen senki nem tartott pisztolyt a fejedhez hogy járj iskolába. Nem muszáj irodalmat tanulnod mert nyolc általánossal is lehetsz szakmunkás. A munkaerőpiacon a hozzád hasonló IQ fighterekért ölni tudnak a cégek? Ja nem. :)

2022. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%
Hülye vagy és az is maradsz kérdező! Eltünhetnél mér innen.
2022. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is sok fölösleges dolgot tanítanak irodalomból de az antigané neked nagyon bekattant, úgy látom.
2022. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
82%

"Aki irodalomból nem művelt, az műveletlen, nincs meg az általános műveltsége.


Te abszolút proli módon gondolkodsz."


Nem én vagyok a kérdező, viszont itt megjegyzem, hogy lefogadom hogy nagyon sok irodalomból művelt ember van, akinek fingja sincs a fizikai, matematikai alap dolgokhoz. Akkor ők műveltek, vagy sem? Én például leszarom az irodalmat, nem érdekel, viszont sok más téren nagyobb tudásom van, mint a sok irodalom, történelem mániásnak.

2022. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó: szerintem itt nem azzal van a gond, hogy a kérdező szereti vagy nem szereti az irodalmat. Mindenkinek megvan a saját érdeklődésköre.


Itt azzal van a baj, hogy a kérdezőnek ez már nem az első kérdése, ahol ilyen stílusban ír (antigané, kotkodály stb.) és én elhiszem, hogy nem szereti, de tiszteljük már meg a másikat azzal, hogy nem szóljuk le azt amit a másik szeret. Én tisztelem azokat akik a technikai dolgokhoz értenek, matematikához stb. Akkor a másik is tiszteljen meg azzal, hogy nem beszél undorító módon arról, amit én szeretek. (Nem vagyok irodalomtanár.) A kérdező egyetlen kérdést is kiírhatott volna NORMÁLIS stílusban és biztos kapott volna rá normális válaszokat.

2022. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!