Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha hányingerem és...

Mit tegyek ha hányingerem és gyomorgörcsöm van minden egyes dolgozat előtt?

Figyelt kérdés
16l

2022. szept. 12. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ne dramatizáld ennyire túl. Miért, mi lesz, ha szarul sikerül? Majd kijavítod.
2022. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
félek a kudarctól, ha ötösnél rosszabbra írok egy dolgozatot úgy érzem senki sem lesz belőlem és nem tudom a maximumot hozni
2022. szept. 12. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia, nálam is van ez.

Ha elrontom, akkor teljesen dühös vagyok magamra és bántom magam.

Tudom marhaság, de számomra is fontos, hogy minden jegyem, válaszom jó legyen.

17l

2022. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Hát, ezt a démont le kell gyűrni. Tudom, mit érzel, én is nagyon izgulós voltam, sokszor épp emiatt szerepeltem rosszul például szóbelin, pedig oda-vissza tudtam az anyagot.


Aztán idővel annyi lett a teendőm (már egyetemen), hogy lehetőségem sem volt rendesen felkészülni, választhattam, hogy összeszedetlenül szerencsét próbálok vagy megbukok, mert nem mentem el. Aztán általában az lett a vége, hogy jól tudtam az anyagot, csak magamnak is bemeséltem, hogy nem állok készen rá. Simán megérte nekiugrani azzal a bizonytalansággal, mert hamar túllettem rajta legalább és idővel ráéreztem, hogy igenis elég a tudásom, akkor is, ha nem érzem épp úgy. :) Néha meg kell próbálni úgy, ahogy épp állsz vele. Mindent helyre lehet hozni, főleg egy részeredményt.


Tudom, könnyű mondani, de érdemes racionalizálni a helyzetet. Egy jegy nem jellemez téged, a tudásod, az alkalmasságod. Az, hogy az életben hogyan boldogulsz, az egy folytonos, nagy kép, amiben csak egy tényező az a jegy. Kijavíthatod, lehetsz átlagos valamiben cserébe azért, hogy másban kiemelkedő legyél, van időd és lehetőséged megpróbálni újra, máshogy a dolgokat. Lelkiismeretes vagy, nem valószínű, hogy kicsúszik alólad a talaj valamikor, mert annál érzékenyebb vagy arra, ha kicsit rosszabbul sikerül valami. Viszont ez a ló túloldala, nem tudod magadból kihozni a maximumot, amíg ennek a félelemnek az árnyékában élsz. Muszáj leszel venni egy nagy levegőt és azzal a tudással nekiugrani, amid épp van. Lásd meg, milyen jegyre elég, megéri-e többet nyúzni az anyagot (nem biztos, hogy igen). Nem veszik el semmi akkor sem, ha épp nem a legjobb eredményt éred el. Tudsz javítani, de az sem biztos, hogy nem elég egy négyes például.


Javaslom, tervezz kicsit messzebbre, nézd a nagyobb képet az életedben. Meg fog nyugtatni szerintem, ha rájössz, hogy egy csepp a tengerben, ami miatt most hergeled magad.

2022. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16%
Igyál egy felest!
2022. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!