Járjak-e egyetemre?

Figyelt kérdés

Közgazdasági középiskolába jártam, 2021ben végeztem. Jól sikerült az érettsegim, de nem akartam egyetemre menni ezért meg se jelöltem olyan szakot, aminek "lett volna értelme" csak ilyen alibi szakokat, ahova fel is vettek. Végül úgy döntöttem, inkább megszerzem a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakképesítést, melyet egy év alatt sikerült is. Az érettségim miatt egy pici kedvet kaptam az egyetemhez, de gyorsan rájöttem, hogy mégse akarom. Viszont a szakképzéssel már volt elég pontom egy gazdasági szakra, amelyre fel is vettek, be is iratkoztam, levelezőre. Viszont, ma már volt egy óra és be se jelentkeztem, egyszerűen nem visz rá a lélek. 40 órában dolgozom, szeretem a munkámat, a fizetés sem rossz. 16 éves korom óta folyamatosan dolgozom, már akkor tudtam, hogy utálok tanulni és egyáltalán nem is érdekel. A szakképzést is 300 óra hianyzással végeztem el. Így egyszerűen se motivációm, se kedvem, bemenni a szombati kontaktórára, és már most tudom, hogy nem is fogok.

Tudom, hogy a jövőben fontos lenne meg jó ha van egy diploma, de a tudat, hogy 3-4 évet erre is áldozzak konkrétan felforgatja a gyomromat. Most költöztem el a párommal, 4 hónapja dolgozok ezen a helyen, úgyhogy az időzítés sem túl jó. Viszont édesanyám szemében kb semmit se érek diploma nélkül, már olyanokat beszél, hogy kiír az örökségemből, ha nem diplomázok le (egyetlen gyereke vagyok). De igazából, úgy vagyok vele, hogy tegye ezt ha neki ettől jobb, már ez se érdekel, csak hagyjon békén a témával.

És mostmár a bűntudat is mar, hogy elvettem valaki olyan elől a helyet, aki lelkesen tanult volna.

Szóval igazából az a kérdésem, hogy reális-e, hogy nem akarok menni, és az hogy hagyni akarom a francba...visszaigazolás kell, mert jobbról balról lelkiismeret furdalásom van.



2022. szept. 16. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Ha ennyire utálod a gondolatot is, ne kezdd el. Most még nem kell fizetned, de ha lehúzol egy évet, akkor már igen.

Mondjuk holnap bemennék a helyedben, legalább meghallgatni, miről van szó. Ezzel max az idődet veszted el, mást nem.

Aki meg nem tudott elég pontot összeszedni, az így járt. Levelezőn amúgy se annyira magas a határ.


Ja, és anyukád nem tud kitagadni ezért. Ha végrendeletet készít, akkor is jár neked 33% a teljes örökségből (vagyon + tartozás), ez a köteles rész, ami csak akkor lenne kiváltható, ha pl gyilkos lennél.

2022. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, hogy hosszútávon megfelel-e neked a mostani helyzeted, és elegendő-e a jelenlegi végzettséged ahhoz, amit csinálsz, mennyire tudsz előrelépni vele stb. Nem égetően fontos a diploma, viszont sok helyre belépő. Persze vannak vállalkozók, és milliárdosok is, akiknek nincs diplomájuk, mégis sikeresek, szóval nem ezen múlik, viszont átlag embernek sokat segít elhelyezkedésben egy jó szak. Ha abszolút nem érdekel, és rosszul is vagy a gondolatától is, hogy járj, akkor nyugodtan iratkozz ki. Ha viszont csak a lustasàg miatt, akkor érdemes még ezt a félévet megvárnod. Egy félév után ingyen otthagyhatod, ha államin vagy, nem kell visszafizetni. Ha meg önköltségesen vagy, akkor így is úgy is befizettél már szerintem egy félévet, járd végig. Megnézed hogy sikerül a vizsgaidőszak. Annak azért járj utána, hogy kreditek után kell e fizetni valamit vissza, ha nem lesznek meg a vizsgák, és úgy iratkozol ki, mondjuk pár ezer forintokról beszélünk, szóval nem dől össze a világ.
2022. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Ez csak kezdeti kognitív disszonancia, félelem az újdonságtól. Mindenképpen kezdj el járni, majd beleszoksz és áldani fogod a napot amikor beadtad a jelentkezésed. Ha nem jársz, iszonyúan meg fogod szívni az egész életedet. Ismerek diplomátlan psz ügyintézőket, mind megragadnak a karrierjükben egy ügyintéző, max. csoportvezető beosztásban, és a diplomások dirigálnak nekik. Ma már olyan sok diplomás van, hogy egyszerűen jó munkát se fogsz találni a diplomás jelentkezők miatt.
2022. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!