Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az, hogy érettségizzek és...

Az, hogy érettségizzek és hogy egyetemre is járjak kizárja egymást?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, de nem vagyok vele elégedett. Újraírnám egy tantárgyamat októberben. De egyetemre is fel fognak venni, csak nem oda, ahova szeretném, és megpróbálnám újra a felvételit. Valahol azt hallottam, hogy ha újra érettségizni akarok, nem járhatok közben egyetemre. Ez igaz? Mert akkor ha nem vesznek fel végül második próbálkozásra se, elpazarlok egy évet a semmire, így nagyon át kellene gondolnom, hogy megpróbálom-e (arról ne is beszélve, hogy a pontszámítási rendszer jövőre változni fog)

2019. jún. 24. 13:16
 1/3 anonim válasza:
100%
Nem zárja ki egymást.
2019. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyetem mellett ugyanúgy érettségit tehetsz, persze az Oktatási Hivatal által meghatározott pénzösszegért, ez a minimálbér 25%-a emelt szinten. A középről nem tudok nyilatkozni. Ahogy megnyílik a jelentkezés az érettségire, egy online felületen kell kitölteni az adataidat, bevinni a kormányhivatalba/régi suliba, és ott kapsz majd egy csekket, azt befizetve érvényes lesz a jelentkezésed. Ne aggódj, 40 évig azt a munkát kell majd végezned, ha nem tetszik az egyetem akkor 1 év ide vagy oda akkor újrafelvételizel. Én is így jártam, nem egyszerű de megéri. :)
2019. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az előzőek írják, egy bizonyos összeget be kell fizetni vizsgadíjként, de ettől függetlenül közben járhatsz egyetemre, mialatt tanulsz az érettségire és újra levizsgázol :) Egyik nővérem is így csinálta, mikor nem vették fel anno az első bejelölt helyre. Elkezdte azt a szakot, ahová felvették, közben újraérettségizett, majd váltott, amikor már elegendő pontja lett az eredeti szakhoz.
2019. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!