Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abszolutórium megszerzése...

Abszolutórium megszerzése után - záróvizsga nélkül - kell-e fizetnem később?

Figyelt kérdés
Kifejtve: megszereztem az abszolutóriumot egyetemen, a záróvizsga várat magára. Mi történik, ha nem teszem le a záróvizsgát a kijelölt időn belül? Vissza kell fizetnem a tandíjamat? Később esetleg el tudom-e fogadtatni az eddig megszerzett kreditjeimet?

2022. szept. 21. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem szerzel oklevelet, 2 éven belül el kell kezdeni itthon ledolgozni a felhasznált féléveket.

A kreditek beszámításáról az adott egyetem fog dönteni.

2022. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha költségtérítésesen voltál, akkor természetesen nem kell a tandíjat visszafizetni. Ha államin, akkor a diplomát meg kell szerezned (vagy itt, vagy más egyetemen) a mintatanterv másfélszeresét jelentő időn belül, különben visszafizetési kötelezettséged keletkezik.


Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod, akkor csak újabb felvételivel kerülhetsz be, akár erre az egyetemre, akár máshová. S mivel a mintatantervek változhatnak és egyetemenként is eltérnek, nem biztos, hogy az összes elvégzett tárgyadat elfogadják. Sőt úgy tudom, hogy vannak egyetemek, ahol a beszámítható krediteket korlátozzák az újonnan felvett hallgatóknak (pl. az összes megszerezhető kredit 80%-ában), azaz végképp nem lehet rögtön államvizsgával indítani, és olyan tárgyakat is újra elvégeztethetnek veled, amelyeket egyszer már megcsináltál.


Mindezek miatt én azt tanácsolom neked, hogy csináld meg az államvizsgát ott, ahova jársz.

2022. szept. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!