Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám kizárni a...

Hogyan tudnám kizárni a jelenlétét?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, a felvételim matekból még 2 évvel ezelőtt 47 pontos lett, 9 évvégén majdnem kitűnő voltam mindenből. A probléma az új matek tanárnőmmel van. Teljes mértékben lenézi az osztályt, mondasz valami helytelent, egyből elkezdi mondogatni hogy mi mekkora barmok vagyunk, sőt egyik osztálytársamat szó szoros értelmében lehülyézte. Ennél fogva, egy olyan súlyt helyez rá arra akit felszólít, hogy az az adott személy lefagy, mert nem mer hülyeséget mondani, de a tanár folyamatosan mondogatja hogy siess, siess, ne pazarékold már itt mindenkinek az idejét. Van valami technica vagy hasonló amivel kitudom zárni őt. Egyébként ahogy mondtam, kifejezetten értek a matematikához, verseny eredmény, osztályból legjobb matem átlag, de mikor engem kérdez, az agyam már be ilyed, és teljes mértékben leáll, egyszerűen nem tudok magára, a feladatra koncéntrálni.

2022. szept. 21. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Amikor hülyéz akkor mondd neki, hogy amilyen a tanár olyan a diák, mert mi Öntől tanultunk mindent amit tudunk. :)
2022. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Vágj Forrest Gump arcot és mondd: "Az a hülye, aki mondja"
2022. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően az a gond, hogy matematikából inkább ahhoz vagytok hozzászokva, hogy ott a papír, ott a feladat, ne szóljatok senkihez és hajrá, essetek neki a feladatnak.


Azok a diákjaim, akik emelt szóbelire készülnek, teljesen le vannak zsibbadva ugyanígy, pedig én még nem is tartom őket terrorban. Szokni kell azt, hogy "matekul" beszélsz, kicsit néha olyan érzés is lehet, hogy egy idegen nyelven szólalsz meg. Ott is szokni kell a szókincset, mint ahogy itt is szokni kell, hogy ki kell mondanod, hogy "kétszer gyök öt és az a négyzeten", nem csak leírni.


Próbáld meg bárkinek az osztályban elmagyarázni esetleg az anyagot, és próbálj minél több szakkifejezést használni és jól használni. A szorzatnak tényezői vannak, az összeadásban tagoknak hívjuk őket és sorolhatnám.


[link]


Itt vannak a szóbeli tételek kidolgozva, szerintem a legtöbb témakörnél találni fogsz ehhez tartozó dolgot, látod, hogyan érdemes kifejteni.


Végül pedig fogd fel úgy, mint egy próbatétel az esetleges későbbi tanulmányaid szempontjából. Lehet, hogy szóbelizni fogsz matekból és akkor már lesz rutinod abban, hogyan kell kifejezned magad.


Ja, még egy utolsó: van retorzió? Ha nincs, akkor meg pláne kit érdekel a vegzálása :)

2022. szept. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanárnő, megkérhetnénk hogy ne hülyézzen le mindenkit, azért vagyunk itt hogy magától tanuljunk, az egész osztaly csak nem hülye.
2022. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!