Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány éves koráig tartható egy...

Hány éves koráig tartható egy tanuló általános iskola 7. osztályban? Az iskola azzal védekezik hogy semmiféle jogszabályt nem sért egy 21 éves jelenléte itt. Így lenne?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni. 21 éves 7. osztályos. A szülők panaszt tettek az igazgatónál jött is a válasz: olvassák el a vonatkozó jogszabályokat, nem sért semmit ezen tanuló jelenléte.

Nappali tagozat normál tanterv nem gyogyós suli.


A következő lépés az EMMI lenne (!!!)de ha nem sért jogszabályt az iskola akkor minek.


2015. nov. 10. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bármeddig, amíg nem tudja elvégezni, és tanköteles.
2015. nov. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja, és természetesen nem sért jogszabályt az sem, ha tanköteles kora után ott marad. De miért is zavar titeket??
2015. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A ló is megbotlik, pedig négy lába van.Neki is meg kell adni az esélyt, hogy élhessen, megélhessen később.Lehet, hogy szült, azért maradt ki az illető a suliból.
2015. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

és tanköteles.



!!!!!

Tanköteles: 16 éves koráig.

És ő 21.


Szült: fiú.

2015. nov. 10. 11:32
 5/15 A kérdező kommentje:

Neki is meg kell adni az esélyt



És hány esélyt kell neki adni azt lehet tudni? Vajon ha 21 évesen 7-be jár akkor vajon melyik osztály hányszor járta? A 7. osztályt épp 5. alkalommal nyomja. De jövőre is itt lesz lévén egy fajta jegye van: 1.

Esélyt adni? Na és hány esélyt?

2015. nov. 10. 11:33
 6/15 A kérdező kommentje:

A ló is megbotlik, pedig négy lába van


Azért érdekes jellemzően az emberek nem ülnek 20 éves koruk felett általánosban. Az én nagyobbik fiam épp 22 és végzős egyetemista. Igaz nem is járta meg a fiatalkorúak börtönét kábszer terjesztésért és hatóság elleni erőszakért, valamint kiskorú sérelmére elkövetett nemi erőszak kísérletéért.

2015. nov. 10. 11:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Na most az kérdés van-e vele fegyelmi probléma ?(verekedés, igazolatlan hiányzások, ilyesmi)

Mert ha igen akkor simán kicsaphatja az iskola, mert már nem tanköteles. Ha meg bejár csak nem jók a jegyei, akkor szerintem nem lehet csak úgy kitenni őt.

2015. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

van-e vele fegyelmi probléma ?(


Ezt sztem magad se kérdezed komolyan mivel leírtam az illető "szakmai múltját".

Több pedagógus mondott fel emiatt a diák miatt, több megtagadta hogy órára menjen ha ez a diák ott van(még jó hogy bőven lóg), volt olyan aki közölte akár ki is rúghatják itt és most akkor se megy be órát tartani abba az osztályba ahol ez a hát minek nevezzen emberformájú amőba bent van.

És akkor még nem is számolom azon diákokat akiket a szüleik emiatt a diák miatt visznek el.

Még jó hogy nekem fiam van mert ha lányom lenne és meghallanám hogy ez a 21 éves kan dakota a 13 éves kislányok alá nyúlkál és közli mit tenne velük (teszem alád a húszcentist anyukám és hasonló szövegek) hát a gyerekemet abban a pillantban már ki is venném.

2015. nov. 10. 17:58
 9/15 anonim ***** válasza:

A tankötelesség ugyebár KÖTELESSÉG.

Ennek nem logikus következménye, hogy utána viszont tiltásnak kell jönnie!!

Senki nem mondta, hogy tanköteles koron túl ne maradhatna az illető - akármeddig - egy tanintézményben.

2015. nov. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

akármeddig -



Hadd kérdezzem meg: baromságokat minek beszélünk?

Ha nem értünk hozzá mi a francnak szólunk bele?


Ugyanis utánanéztem.

1. Nem, nem maradhat akármeddig. Uis a jogszabályok szerint egy osztályt nem lehet tetszőleges alkalommal ismételni. Ha X ismétlés megvolt--> képességeke viszgálő bizottság--> speciális iskola (=gyogyó)


2. Ettől függetlenül se maradhat akármeddig, 23 éves koráig maradhat.


3. Ez már nincs jogszabályban: egy iskola ahol a vezetés normális és nem a gazdag szülők által kibélelt zsebű igazgatóból áll, nem engedné meg, hogy egy egyetemista korú ember üljön 7. osztályban a 13 évesek között.

Ez elemi etikai kérdés lenne, de ha ezt valaki nem érti, akkor azzal nincs is miről beszélni.


4. A mai nappal az EMMI-hez kerül az ügy.

Az okot leírtam: az iskola túllépte az osztályismétlések számát ezen tanuló esetében, ezzel jogszabálysértést követett el. Ha a fenntartó nem tesz semmit, majd az EMMI tesz.

2015. nov. 11. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!