Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika alapszak után...

Informatika alapszak után milyen mesterszakot választanátok (lehet külföldi is), ha nem akarnátok programozók lenni?

Figyelt kérdés

Nem érdekel annyira a programozás, nem szeretem csinálni.

Érdekel az interior design, színek, formák, anyagok, de a frontend fejlesztés nem (ezzel jönnek a legtöbben, amikor ezt elmesélem, de nem akarok JavaScript kódokat írni életem végéig, dögunalom).


Érdekel a pszichológia, de pszichológus nem akarok lenni.

Szeretem a nyelveket, de tanítani nem szeretném őket, de tudok úgy angolul, hogy akár külföldön is tanulhassak (korrepetáltam már másokat, jól csináltam, de tanárként nem tudom főállásban elképzelni magam).

Szeretek írni, de regényírásból ma egy magyar író nem él meg.

A matek nem a szívem csücske, a pénzügy és data science dolgok hidegen hagynak (tudom, van benne pénz, de ha csak a pénz számítana, akkor holnap beülök kódolni és annyi).


Egyszerre érzem magam humán és reál beállítottságúnak, akármilyen ötlet jöhet, hátha még nem gondoltam rá!


Nem akarok beragadni egy olyan helyre, amit muszájból csinálok, és dolgozni benne 50 évet.


Merre menjek tovább?


2022. szept. 22. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezt csak te tudhatod,

viszont programozással, ha jól csinálod közel sem kell 50 évet dolgoznod benne, elég sok pénz van abban a szférában, hogy sokan elég fiatalon nyugdíjba mennek, ezt is mérlegeled.

2022. szept. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen. Akkor dolgozol benne 25-t, minden napján utálod, de eladtad az életed 25-50-ig. Aztán 50 felett "nyugdíjba mész" és ennyi volt, mire élveznéd az életed, koporsó.
2022. szept. 22. 07:56
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon ritka ha valaki tényleg megtalálja azt amiben szívesen dolgozna és "nem eladja a lelkét", illetve egy jó munkakörnyezet nagyon sokat tud dobni a dolgon.


Plusz ugye munka mellett is nagyon sok lehetősége van az embernek azt csinálni amit szeretne, főleg ha van rá elég fizetése, ami egy programozónál elég esélyes.

2022. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Az ellátásilánc-menedzsment mesterszak nem érdekelne? Oda lehet programtervező informatikus szakról is menni.
2022. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Valami gazdasági mesterszakra mennék, ott nem kell programozni, de jól jön az eddig megszerzett informatikai tudás.
2022. szept. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!