Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik külföldi egyetem...

Melyik külföldi egyetem távoktatásban, illetve online indított szakját választanátok?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Nyílván, mivel mindegyik képzés több millió forintba kerül, nem az a kérdés lényege, hogy a válaszok alapján válasszak...

Majd még jobban utána nézek a dolgoknak.


Csak úgy simán érdekel, hogy innen melyiket tartják a legjobbnak és melyiket a legkevésbé jónak, és hogy miért...


A válaszokat előre is köszi!



2021. márc. 11. 19:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Egyiket sem. Egy hazai levelező képzés ezerszer inkább megéri. Azt a diplomát biztos hogy elfogadják az EU-ban. Márpedig te a papír miatt keresel ilyeneket, mert különben csinálnád magadtól az ingyenes online kurzusokat és hobbiprojekteket ezerrel.

És most jöjjenek az egyetemről kibukott szerencsétlenektől a lepontozások! :)))

2021. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nincs lehetőségem Magyarországi levelező képzésre beiratkozni, külföldön pedig mindenképpen fizetnem kell... Nappalis képzés sem jöhet szóba, mert dolgozom, méghozzá sokat.


Ezek miatt a tényezők miatt, talán a legjobb egy ilyen online képzés lenne... Ezek teljesen akkreditáltak amúgy.

2021. márc. 11. 19:37
 3/19 A kérdező kommentje:

Az egyetemről való kibukásnak meg nem tudom, hogy mi köze van ahhoz, hogy valaki lepontoz e vagy sem...

Én nem buktam ki eddig még egyetemről, de lepontoztalak mert nem a kérdésre válaszoltál.

2021. márc. 11. 19:39
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Az open universitynek jó neve van, teljesen elismert diplomát ad. A világranglistán a 601-800. helyen van, azaz konkrétan az ELTE ligájában.

[link]


Azaz jobb, mint a Corvinus, BME, meg az összes magyar informatikai képzés az ELTE-t leszámítva.


A Courserán hirdetett Goldsmith meg a 401-500. helyen van, ez meg konkrétan a legjobb magyar egyetem, a SOTE ligája.

[link]


Az egyes válaszoló nem tudom mire veri a nyálát, a magyar diploma nem elismertebb, mint ezek, helyesebben nem ismeri őket a kutya sem. A Corvinust ismerik a fiatalok, akik azért mentek Erasmusra Budapesten mert szép és olcsó a város, jó a buli, olcsók a lányok. Az egyetem meg a futottak még kategória. A többi egyetem max. a középszar kategória, sehol sem ismerik őket nyugaton. A Goldsmitht meg az Open University-t meg mindenhol ismerik.

2021. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%

Én azt nem értem, hogy te miért vered a nyálad egy 601-800. helyre? Ez egy olyan nagy teljesítmény? A BME meg Corvinus 801-1000. hely. Mit jelent ez? A nagy semmit. Hogy EGY összehasonlító módszertan szerint itt vagy ott tart egy egyetem.

Drága kérdezőm, a kérdésre válaszoltam. Az "egyik sem" egy valid válasz. Ráadásul meg is indokoltam. Az egyetemről kibukáshoz csupán annyi köze van a lepontozásnak, hogy sok itt a vérpistike, aki programozásnak hívja a Wordpress hegesztést. Ők vérig sértődnek minden válaszon, ami fejlesztők esetében egyetemi végzettségről, pláne magyar egyetemről beszél. Mert ők megtanulták a udemyről, és hatttalmas szaktudásuk van.

2021. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

BME: 1001+ egyedik hely.

[link]


Corvinus: 1001+ hely.

[link]


“Ez egy olyan nagy teljesítmény?”


Szemmel láthatóan igen. A Corvinusnak, BME-nek még ez se sikerült.

2021. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%

BME: 801-1000. hely

[link]


Corvinus: 801-1000. hely

[link]


"Szemmel láthatóan igen. A Corvinusnak, BME-nek még ez se sikerült."

Láthatóan fogalmad sincs arról, hogy hogy állnak össze ezek a listák, milyen faktorokat vesznek figyelembe, mert a kelleténél jóval nagyobb jelentőséget tulajdonítasz nekik. Persze hogy is lenne fogalmad ezekről, hiszen egyetemet csak fényképről láttál, és a computer science-hez is annyi közöd van, mint a pendrive-ot nyakláncként hordó iskolai rendszergazdának.

2021. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

A QS rankingon lehet, hogy. 801-1000 helyen van a két magyar egyetem. Ugyanitt a Goldsmith a 416. helyen áll.

[link]


Csűrheted-csavarhatod, az eredeti tézised, miszerint “egy hazai levelező képzés ezerszer inkább megéri” a tények fényében inkább csak megmosolyogtató naivitás, illetve annak bizonyítéka, hogy fogalmad sincs, mi zajlik a nagyvilágban.

2021. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
A kérdést leredukálni egyetemek kettő darab rangsorban elfoglalt helyére, és figyelmen kívül hagyni számtalan egyéb paramétert (tandíj: kb. 2M Ft vs. 4-15M Ft; idő- és energiaráfordítás: 6-7 félév*2*8 hétvége vs. változó hossz, változó óraszámmal; tapasztalatszerzés: gyakornoki programok/pozíciók vs. nincs rá lehetőség, és még fel lehetne sorolni egy jó párat) nem megmosolyogtató naivitás, hanem ordító ostobaság.
2021. márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Az ordító ostobaság az 1. hozzászólás volt, amely a külföldi egyetemek, a nemzetközi munkaerőpiac stb. ismerete nélkül próbált meg vaskos kinyilatkoztatásokat tenni. A magyar egyetemek fényévekkel vannak lemaradva a nyugati egyetemektől. És egy open university-s diploma 200x elismertebb bármelyik nyugati országban, mint akármelyik magyar. Persze ezt hiába magyarázom annak, akinek lövése sincs.
2021. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!