Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az októberi érettségire aki...

Az októberi érettségire aki online jelentkezett, mennyire valósul meg , hogy az a szóbeli tételsor ami az oktatasi hivatal honlapján fent van?

Figyelt kérdés

Ugye ez minden iskolában 20db többnyire de vannak eltérések. Viazont tudják előre a diákok a konkrét tételeket.


Mosz online jelentkezeskor nem tudom még melyik iskolába kell mennem ismétlőre. Azt az infót kaptam , hogy az oktatasi hivatal honlapjan megtalálom a témaköröket meg is vannak. Kidolgoztam betanultam.

Gyakorlatban ez valós tételsor nem módosíthatnak? Vagy bármi lehet?


2022. szept. 22. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Online jelentkeztem az őszire, de fogalmam sincs, november végén tudnám megmondani :) Mindenesetre az alapján készülök, amit az oktatas.hu oldalon találtam.
2022. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A témakörök központiak. Pl, magyarból Ady Endre. Hogy ezen belül az adott tanár mit tesz bele, az rajta múlik. Magyarságversek, istenes versek, szerelmi költészet?

De pl. nem szokott lenni Vajda János.

2022. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát értem , hogy bármit rakhat bele csak azért törtenelemből nagyon nem mindeggy melyikből készülök fel vagy milyen nézetből 15 perces folyamatos beszédre.

Miután mindenki tudja , hogy aki az iskola tanulójaként vizsgázik konkrét tételcímet tud / dolgoz ki.

Nagyon nem tartom fernek velünk szemben, ezért kérdezem .

Amik fent vannak nem csak témakörök, hanem konkrét jócskan leszűkített tételek. Nos erre irányul a kérdésem. Ez szokott lenni amit felraknak nekünk? Vagy bármi lehet?

Mert azért oké, hogy mindent is tudni kell , de azért ez elég széleskörű mintsem 20 konkrét...

Nyilván ha nem max pontra mennék pont nem érdekelne , mert mindent tanultam /tanulok írásbelire , de egy szóbeli más

.

Ott összeszedetten kell beszélni folyamatosan 15 percig, ami sztm tétel betanulása nélkül szinte lehetetlen. Legalábbis a többséh számára, én ezek közé tartozom...

Ha megkapjuk az iskola helyszínét , van értelme bemenni ottani tanár vizsgáztat javít? Vagy küldenek külön embert részünkre?

Pl honnan tudom meg kitől , hogy sikerült az írásom jelen esetben?! Ha 90 et nem érek el nem mennék szóbelire.

2022. szept. 22. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ettől szenvedek. Töriből nekem alapból 2-es a cél, lehetetlen megtanulni ennyi adatot, főleg úgy, hogy a megadott tételek is hatalmas témakör, konkrétan heti 8 óra töri kéne arra a mennyiségre.
2022. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!