Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz manapság a...

Mennyire nehéz manapság a tanárképzés?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem 3-as átlaggal.

Jelenleg szakmát tanulok, azoban nem igazán érdekel. A tanárképzésen gondolkoztam, magyar szakon.

A fizetéssel tisztában vagyok, azonban gyerekkori álmom az, hogy tanár legyek.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire nehéz manapság a tanárképzés? Illetve a szakdolgozat kidolgozása?

Általános iskolában szeretnék dolgozni.

A válaszokat előre is köszönöm Mindenkinek!


2022. szept. 25. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Baromira nem egyszerű. Két szakot viszel párhuzamosan, ezeket nem BA, hanem MA szinten sajátítod el (magyarán 100x többet fogsz tudni, mint amennyit végül meg fogsz tanítani), plusz egy fél szaknak minősül még a pedagógia-pszichológia amiből szintén rengeteg tantárgy van, előadások (vizsgával) és szemináriumok egyaránt (ráadásul a PP kar imádja a rendkívül hosszú beadandókat), a 30 kredit mellett párhuzamosan elvégzed a 2 szaktanítási gyakorlatot, majd a végén a szakdolgozat írás, portfólió összeállítás (100 oldal is lehet) és az egyéb kísérő szemináriumok mellett pedig elvégzed a hosszú gyakorlatodat egy nem gyakorló iskolában, ahová majd mindennap reggel be kell menned. A végén záróvizsgázol (amire a tanítási gyakorlat mellett készülsz fel) a 2 szakodból külön-külön, aztán megvéded a szakdolgozatodat, majd pedig a portfóliódat.
2022. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
ja és közben végignézed hogy már minden ismerősöd rég végzett és már most 3x annyit keres mint te, pedig te még csak nem is végeztél, és azon gondolkozol, hogy hogy fogod elkezdeni az életedet ennyi pénzből, ami mellett másodállást sem tudsz vállalni, mert mindennap éjfélig és egész hétvégén órákra készülsz, mert különben uncsi vagy/felkészületlen és szétszednek.
2022. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tanárképzés 2 szakos és 5 éves. A magyar mellé kell egy másik tárgy is.

A szakdolgozat a legkisebb problémád jelen pillanatban. A magyar nem egy keresett szak manapság. Mellé matekot, informatikát vagy idegen nyelvet ajánlok. Én magam is tanár vagyok.

2022. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem egy orvosi szint, de aki azt gondolja, hogy könnyű meg oda csak a hülyék mennek és ilyen tingli-tangli, az tévedésben él. Mondhatni olyan, mintha 2 szakot vinnél egyszerre és igen, sokkal-sokkal több mindent kell megtanulni és részletesebben, mint amire szükséged lenne a tanítás során.

Magyar mellé kell választanod még valamit. Gondolom ott rengeteget kell olvasni. Én nyelvszakos vagyok, nekünk is rengeteg olvasnivalót adnak fel, pedig én a nyelvet fogom tanítani, nem az irodalmat. (nem azt mondom, hogy meg se említsék, de soknak tartom azt, hogy kötelezően mindenkinek ennyi mindent kell elolvasnia tök feleslegesen)

2022. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha érdekel, s hajlandó vagy tanulni szorgalmi időszakban is, akkor azért lehet venni az akadályokat. De külön embert igényel, ez tény. Ennek ellenére én otthagytam, mert egy szakmával, amivel kevesebb energiám megy el, jóval többre viszem, s mellette van időm élni is. A jelenlegi tanárképzés amúgy is egy nagy biorobotképző, de megkockáztatom, hogy ámblokk az egész hazai felsőoktatás is az, de ebbe nem megyek bele, de hallani érdekes dolgokat másutt is. Ebből lett elegem, többek között.
2022. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!