Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon (Japán mintára)...

Magyarországon (Japán mintára) be kellene vezetni az általános és középiskolai tanulók számára az egyenruhát?

Figyelt kérdés

2022. szept. 30. 12:23
1 2 3 4
 11/34 NTBS ***** válasza:
76%
Igen hasznos lenne.
2022. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
86%

Akkor meg lehet gúnyolni azt, akinek szrul áll, nincs pénze sűrűn mosni, stb. Meg ja, egy csomó más dolog miatt lehet bsztatni egymást.

Inkább az iskolán belüli bántalmazások ellen kellene értelmesen fellépni, nem a tanulói egyéniségkifejezés központilag történő kasztrációjával takargatni a probléma tüneteit, ráadásul azt is full hatástalanul.

2022. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
32%

Hát, szerintem nem rossz az.

Nem azt néznék, hogy ki milyen ruhában van, mennyi zséje van márkás cuccokra...

2022. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
14%
#13 Csak az iskolai öltözködés lenne egyforma. A táska, a telefon, a tolltartó meg minden egyéb ugyanúgy mutatná a különbségeket.
2022. okt. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
27%

Nem. Egyáltalán nem. Annyi mindenben korlátozzák a fiatalokat, a diákokat, főleg az iskolában, legalább az öltözködésükbe ne szóljanak bele!

Az egész iskolarendszer arra törekszik napjainkban, hogy a tanulókból ugyan olyan gondolkodású, egyforma robotokat csináljon (persze képletesen), megfosztva őket minden egyéniségüktől. Ha a hét 5 napján előírt, 500 másik diákkal egyező ruhát kellene viselniük, éveken keresztül, az tovább tetézné ezt. Ráadásul vannak, akiknek az öltözködés egy hobbi, amit szeretnek csinálni, ami érdekli őket. Ne vegyük már el ezt tőlük! Had döntse el mindenki maga, hogy mit akar viselni.

2022. okt. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
72%
Nekem diákként bejönne. Szerintem vicces. Olyan, mint egy focicsapat meze. Amúgy így van egyenpoló az iskolai logóval. Sokan hordják Mondjuk nem mindig egy időben
2022. okt. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
10%

15.


Nem ezen van a hangsúly, hanem azon hogy a szegény gyerekekekt ne csúfolják!

2022. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%
Ha az állam vagy az iskola állja a hátrányosabb anyagi helyzetű családok gyerekeinek akkor igen. Én iskolában biztos éltem volna.
2022. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
83%
18. Pontosan ezt fogalmaztam meg én is. Ez valamennyire egyenlőséget tudna teremteni és kevesebb lenne az iskolai bullying :)
2022. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
15%
Dehogy lenne kevesebb a bullying. Szerintetek csak a ruhák miatt csúfolnak egy gyereket? Nyilván nem. Az nem megoldás, hogy egy tényezőt kiveszünk, amikor tényleg ezer más miatt ki lehet utálni egymást. Az egyenruha még a tünet takargatásának is szr, nem még megoldásnak. Inkább a nevelés a fontos, és azzal sokkal jobban meg lehetne előzni a bántalmazást. Csak ugye ehhez kell befektetett energia, meg szakértelem.... Nem pedig egy semmit erő szabályt behozni, és aztán saját magunkat vállonveregetni, hogy na ez megoldódott, miközben nem.
2022. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!