Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon (Japán mintára)...

Magyarországon (Japán mintára) be kellene vezetni az általános és középiskolai tanulók számára az egyenruhát?

Figyelt kérdés

2022. szept. 30. 12:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
4%
20. Nem az iskola dolga, ha a szülő nem neveli a gyerekét. A szülők mulasztanak, de rendesen!
2022. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

#21 Hivatalosan az iskola egy oktatási ÉS nevelési intézmény. Az iskolának IS dolga a nevelés.

Egyébként meg ettől eltekintve, mit segítene a neveletlen kölykökön az egyenruha? Akkor majd bsztatják azt, akinek szrul áll az egyenruha, aki dagadt, aki sovány, aki béna tesiből, akit bekísér a szülő, akit nem kísér be a szülő, aki szemüveges, vagy bármi egyéb. Mivel vagyunk beljebb, ha a gúnyolódási alapok közül kiveszünk egyet, amikor van végtelen sok másik?

Nekem van egy barátnőm, aki koreai, és náluk is volt egyenruha, még az egyforma frizura is kötelező volt a suliba. Őt speciel azért csúfolták, mert ezek az előírt dolgok nem álltak jól neki.

El kell fogadni, hogy nincs egyenlőség. Ha én elvesztem a lábam, akkor nem kell mindenkiét levágni, mert az nonszensz. A toleranciát kell elsajátítani. Hosszútávon sokkal célravezetőbb, mint takargatni, hogy bsztunk a gyereknevelésre, mindenki egy sggfej, ezért akinek jobb lehetőségei vannak, azt is muszáj visszaszorítani, mert nem tanította meg neki senki, hogy ne legyen egy fsz...

2022. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

22. Nem kellene ezzel védekezni már, hogy az iskola dolga is a nevelés. A szülő szülte a gyereket, az ő FELELŐSSÉGE.

"Felelős vagyok a rózsámért."

Egyébként is, a tanárok ön nagyon nagy teher van így is, nehogy már nekik kelljen a szülő dolgát is elvégezni.. Sosem értettem, az ilyen szülő minek is szül gyereket. CSOK-ért? Szánalmas. 🙄🙄

2022. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
83%

#23 Ez nem védekezés, hanem egy tény, hogy ez a dolga az iskolának RÉSZBEN. Ráadásul fontos szocializációs tér az iskola a gyereknek. Ott sajátít el azt, hogy hogy viselkedjen mások között, ami nem a családja. Teljesen más közeg, és a tanulás közben kell valaki, aki kontrolálja, és ez az iskolai közegben a tanár. Valakinek ezt is kell csinálni, és nincs ott az iskolai órákon a szülő a gyerekkel, hogy csak ő neveljen.

Egyébként funfact, de tanári pályára készülök. Nem véletlenül vannak olyan tárgyaink, hogy nevelésszociológia, neveléspszichológia, családi életre való nevelés, meg ilyenek.


A kommentem azon részét, ami arra épült, hogy miért nem segít az egyenruha akkor sem, ha ignoráljuk az iskola nevelésben betöltött szerepét, azt meg szépen ignoráltad. :)

2022. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem ignoraltam, de már nem féltem ki többször. Számomra a szülő a legnagyobb hibás, amikor egy gyerek elkanászodik, pont.
2022. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
80%
#25 Nyilván, csak ezen nem segít semmit az egyenruha.
2022. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
75%
26. Már azt is le írtam, miért lenne jobb, de nem minden esetben. Az ilyen kisgyerekeket meg közösen kell elrendezni az osztálynak.
2022. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%

#26 Szóval a többi kisgyerekre tolod a problémás gyerekek nevelésének felelősségét, de egy tanár nem nevelhet, nem az a dolga. Szép.

Egyébként csak a szegénységről írtál, mint csúfolódási probléma,(ha jól látom) de azt meg nem oldja meg az egyenruha. A gyerekek találkoznak sulin kívül is, és valakit simán kiutálhatnak, mert nincs pénze xy programra(velem speciel volt ilyen alsóban). Még a szegénység miatti bullyingot sem oldja meg az egyenruha. Aki szegény, vagy legalábbis a környezetéhez képest az, az mindenhogy látszani fog. Ezért fontosabb a tolerancia, meg ilyenek...

2022. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

28. Félreértesz, de nagyon. A tanár is nyilván kell nevelje a gyerekeket, a szülő után. :)

A diákok viszont közös erővel, a tanár után álljanak ki egymás mellett, hogy ne történjen semmilyen öngyilkossági kísérlet, stb. :)

2022. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
72%
szerintem jó ötlet lenne bevezetni az iskolai egyenruhát. egységes lenne és nevelő célzattal is bírna.
2022. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!