Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek alapján sikerülhet az...

Ezek alapján sikerülhet az emelt angol érettségi?

Figyelt kérdés

23 tavaszán érettségizek, 8. osztályban tettem le az írásbeli, 9. Osztályban a szóbeli közepfokú nyelvvizsgát. 3 évig emeltben tanultam az angolt, most mivel nem csináltam előrehozottat egy összevont csoportba raktak, ahol a középszintű angolra készülnek. Én viszont emeltezni tervezek (és csak angolból emelteznék), és felmerült hogy fel tudok-e készülni külön angoltanár nélkül?

Rengeteg filmet / videót nézek külföldről, az amerikai és a brit akcentust is tökéletesen megértem, beszélni is tudok, a nyelvtan volt a mumus de egy ideje arra is rágyúrtam és már most jobban megy.

Egy középfokú nyelvvizsgához (Euroexam) képest mennyire nehéz az emelt angol?


2022. okt. 1. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Meglesz, ügyes leszel. :) Nekem anno azt mondták, hogy az emelt angol nem nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga.
2022. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi érettségiket vissza tudod nézni az Oktatási Hivatal honlapján, így te magad meg tudsz győződni annak nehézségéről. Hogy a szóbeli milyen lesz, az egy másik történet, de a szóbeli a pontszámok kisebb hányadát teszik ki (most pontos számokat nem tudok, de utána lehet nézni, de olyan 120 pontot ér az írásbeli és 30-at a szóbeli), tehát ha jól megy az írásbeli, a szóbeli pedig kevésbé, még akkor is lehet akár 5-ös is az egész (a ponthatároknak, emelt szinten, szintén utána lehet nézni).
2022. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!