Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikerülhet még ha belehúzok?

Sikerülhet még ha belehúzok?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, és a nagy vágyam bejutni az orvosira.

Ezt az egészet pont most egy éve, áprilisában döntöttem el, és azóta kezdtem kémiát tanulni, mert a sulinkban nincs kémia oktatás(egy egézségügyi szakgimi) és egyedül tanulom, otthon.

Egy év alatt nagyon sokat haladtam, ( a 0ról kezdtem) de azért még mindig levagyok maradva, és közép szintű kémia érettségiből is eddigi legjobb tesztem, 60 százalék körül volt..

Jövő szeptembertől megyek ilyen érettségi előkészítőre( egyébként a megye legjobb gimijébe, kicsit talán az is számit) remélem az segít majd kicsit.

Biosz oktatás van a sulimba, így azzal nem lesz gond valószínű.

Átlagban napi 2-2 órát tanulok bioszra és kémiára..

Szerintetek ennyi elég lehet az emelet kémiához jövő júniusig vagy halasztanom kell?

Nektek mennyi idő volt otthon felkészülni?



2020. ápr. 23. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom te is tudod, hogy ezt így lehetetlen megmondani mert sok mindentől függ.

Legfőképpen tőled. Ha egy olyan ember vagy akinek szívja az agya a tudást mint a szivacs és okos vagy tehát egyből átlát minden összefüggést pár hónap alatt fel lehet készülni emelt biosz+kémiára is. De láttam olyat is aki nagyon szorgalmas volt napi több órát tanult évekig és elvérzett az emelt érettségin. Tanulj gyakorolj aztán ha megvan a motiváció úgyis sikerülni fog. Lehet, hogy nem elsőre de azzal sem vesztesz semmit.

Legyen egy B terved, sok jó egészségügyis képzés van még az orvosin kívül ami szorosan kapcsolódik az orvosláshoz ha esetleg mégsem sikerülne.

2020. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Orvosi a fő cél, így mindenképp szeretném hogy sikerüljön, ugyanis ha nem fog örökre ott lesz a fejemben hogy mivan ha sikerül..

Igen tudom hogy lehetetlen megmondani, csak kiváncsi vagyok ki milyen módszerrel mennyit tanúlva jutott be.

2020. ápr. 23. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Elszántság, kitartás, akaraterő, érdeklődés, szorgalom. Ha ezek megvannak, gond nem lehet. Sok sikert!
2020. ápr. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


"Ezt az egészet pont most egy éve, áprilisában döntöttem el, és azóta kezdtem kémiát tanulni"

"egyedül tanulom, otthon."

"eddigi legjobb tesztem, 60 százalék körül volt.."


Ezek alapján, különösen az egyedül tanulás ténye alapján, jó agyúnak tűnsz és ami még fontosabb (és igencsak előnyös), szorgalmasnak.


Sajnos az utolsó kérdésedre nem tudok válaszolni, mivel orvosira sosem készültem viszont ha minden igaz, eü szakon folytatom tovább, ráadásul úgy - szégyen nem szégyen -, hogy a kémia tudásom a béka feneke alatt van. Idén érettségizek, nyáron a nagy szabadidőben mindenképp szeretnék tanulni valami hasznosat. Elolvasva a kis történeted, azt kívánom, bár én is ilyen elszánt lennék majd, ha esetleg a kémiát választom a nyárra, jó példa vagy :)


Az meg, hogy szeptemberre előkészítőre mész, mindenképp jó lesz, főleg, ha jó tanárt kaptok (és remélhetőleg jót raknak egy ilyen felkészítőre) (ha véletlen debreceni suliról van szó, melyik? :D hátha ismerek ott tanárokat).

Plusz lesznek ott mások, hátha találsz egy-két jófej embert, akivel még segíthettek is egymásnak.


Szóval, ha komolyan gondolod ezt az egészet és továbbra is ilyen szívvel-lélekkel fejleszted magad, csak jó sülhet ki belőle.


Viszont valószínűleg lesz egy-két olyan pillanatod, amikor elbizonytalanodsz.

Ha önmagadban bizonytalandsz el: ne is törődj vele, megesik, eleve minél többet tudsz, annal kevesebbnek érzed. Mindig magadhoz mérd magad, ha véletlen szeptemberben lesznek kis minivegyészek (értsd, akik esetleg előrehaladottabbak), akkor is.

Ha a célban bizonytalanodsz el (tudom, ezt szeretnéd, de sosem lehet tudni, és ez tök normális), akkor viszont vizsgáld meg, mi történt, miért érzel így. Bárhogy dönthetsz a végén, a lényeg, hogy jól gondold át (és bár ne helyezd mások véleményét előre, egy-két jófej ember tanácsa jól jöhet, hasonló múltbéli helyzetűé, esetleg hasonlót tanuló emberéé).


Az tök jó, ha a biosz megy. Esetleg még annyit tudnék tanácsolni, hogy ha elfáradnál épp (azontúl a ponton sose tanulj, érettségi feladatokat pláne hagyd másnapra) vagy tartanál egy kis szünetet, egyrészt pihenj, csinálj valamit, amit szeretsz. Másrészt, ha van sok holtidőd, pl. busz, stb.,olvass! Otthon este nézz témába vágó dolgokat, stb. Mert persze az érettségin érettségi feladatok lesznek, viszont ha vannak a témáról háttérinfóid (és bármi, érdekességek, valami, amiről szeretnél többet tudni), sokkal közelebb kerülsz hozzá, motiváltabb leszel, plusz csökkented annak az esélyét, hogy egy bizonyos pont után annyit láss a kémiába/bioszba, amennyi a fekete-fehér feladatlapokon van.


Sok sikert kívánok neked és boldog elkövekezendő időszakot! :)

2020. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Simán megtudod csinálni, ha beleadsz mindent. Én érettségi előkészítőre talán nem mennék, sokkal inkább egy jó magántanárhoz. Az előkészítőn a csoportos jellege miatt, nem igazán van lehetőség arra hogy azt gyakoroljátok ami neked esetleg nem megy annyira.


Én végül fél év alatt készültem fel az érettségire, magántanár segítségével, de én nem csináltam mellette mást csak erre készültem.


Ha duplázással szeretnél bekerülni akkor erre a 2 tárgyra szánd a legtöbb idődet, persze a többi érettségi tárgyat se hanyagold el.


A legfontosabb hogy végig higgy magadban! Csakis így sikerülhet, nekem is így sikerült.


Ha a bármely 2 tárggyal kapcsolatban lenne kérdésed, vagy azzal kapcsolatban, hogy én hogyan tanultam, írj nyugodtan. Sok sikert a felkészüléshez! :)

2020. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a bíztatást! 😁

Ez sokat jelent, mert kis plussz motiváció sosem árt.

2020. ápr. 24. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nekem csak az az egy kérdésem van, hogy a kísérleteket hogy csinálod meg? Őszintén érdekel, mert én is gondolkodom a kémián, tehát nem rosszindulatból kérdezem!
2020. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valószínű érettségi felkészítőn lesznek kísérletek is.

De ha nem akkor jó kérdés

2020. ápr. 25. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!