Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek Magyarországon így...

Felvesznek Magyarországon így középiskolába?

Figyelt kérdés
Szóval Szlovákiában a magyar határtól nem messze egy magyarul beszélő szlovák iskolába járok. 16 vagyok jelenleg. Az utolsó évem járom általánosba, mert ugye itt 9 osztályos. Magyar vagyok így nyilván teljesen perfekt beszélek magyarul. Szóval a kérdésem az lenne, hogy felvesznek-e magyar középiskolába, ha az általánost szlovák suliban jártam ki? Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. okt. 9. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Általános iskolai bizonyítvány kell (bár van ahova anélkül is felveszik az embert, de az macerás). Így meg hogy van papírod, de nem itteni szerintem bőven megoldható. Persze függ a jegyeidtől.
2022. okt. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Középiskolai jelentkezés menete külföldi iskolák tanulói számára:

[link]

2022. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fecskefészek:3 válasza:
Igen, felvesznek. Nálunk Kárpátaljáról is sokan mentek. Meg én is gondolkodtam rajta, voltam szóbeli vizsgán egy gimiben. Nyíregyházán tanulnak/tak velem egyidősek (16 évesek), 10-be mentek a helyi 9 osztály után.
2022. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!