Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az alábbi...

Tibor.horvath kérdése:

Mi a különbség az alábbi szakok közt?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus, Gazdaságinformatikus, Programtervező informatikus

2022. okt. 9. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
A gazdaságinformatikus tanul gazdasági dolgokat is, pl mikroökonómia. A programtervező több matekot tanul, gazdasági dolgokat egyáltalán nem.
2022. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! És a mérnökinformatikus?
2022. okt. 9. 17:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Az meg tanul fizikát is mellé.
2022. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

A programtervező informatikus (amelynek a neve eredetileg programozó matematikus, röviden progmat volt, nagy kár, hogy megváltoztatták) az igazi Computer Science kurzus neve Magyarországon. Ezen megfelelő mennyiségű matematika és CS elmélet van. Ide menj, ha jó vagy matekból.


A mérnökinformatikus magyar találmány (bár állítólag Németországban is van valahol még ilyen szak), eredetileg olyat akartak csinálni, amiben van egy kis hardver ismeret is. Az eredmény: két szék között a padlóra. Kevesebbet tanulsz (azaz gyengébben képzett) leszel abból, amiből valóban kellene, és helyette olyasmiket tanulsz, amiket úgysem fogsz tudni kamatoztatni, mert nem vagy villamosmérnök. Viszont ahhoz képest a szak meg elég nehéz, főleg a BME-n, szóval tökön szúrod vele magad.


A gazdasági informatika kicsit hasonló elgondolás mentén a gazdaságtudományok és az informatika között van. Szintén két szék között a padlóra, mert se közgazdász nem lesz belőled, se jól képzett computer scientist. Viszont a szak kétségtelenül piacképes, nekem volt vállalati stratégián is ilyen kollégám, és rengeteg ilyen végzettségű embert látok mindenféle helyeken.


A tanácsom, hogy ha jó tanuló vagy és főleg matekból vagy jó, akkor menj minél matekosabb és minél “tisztább” szakokra, azaz alaptudományokra! (Sima matek, vagy programtervező informatikus, vagy ha a közgazdaságtan érdekel, akkor alkalmazott közgazdaságtan vagy gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés.) A hibrid szakok nem rosszak, de nem is jók. Ha mindkettő akarsz lenni (informatikus és közgazdász is), akkor végezd el mindkettőt.


Egyébként (némileg ellentmondásosan) az informatikai ipar nagy részéhez teljesen mindegy, hogy mit végzel, tanítóképzővel is lehetsz Java architect, úgyis otthon tanulod meg az egészet könyvből meg youtuberól, általában csak azt kérik, hogy valami matekos alapszakod legyen, de ez se követelmény. Ismerek senior architectet matektanár diplomával többet is.


Én a mai eszemmel a matekra gyúrnék rá ezerrel, tehát sima matekot vagy proginfót választanék, sajnos annak idején proginfó helyett gazdasági szakra mentem, mára megbántam.

2022. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a mérnökinfót és a proginfót én egy kalapba venném

ha az ipar érdekel (bosch, continetnal, knorr-bremse, audi stb) akkor mérnökinfó, ha nem vagy még nem döntötted el, akkor prog infó


a gazdinfó teljesen más, az üzleti folyamatokra készít fel, szerintem egyébként egy elég gyenge szak


nézd meg a mintatanterveket, hogy miket fogsz tanulni

2022. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindegyik szak amolyan infó + valami.


A gazdinfó infó+közgazdaságtan, a proginfó infó+matematika/algoritmuselmélet, a mérnökinfó infó+hardver.


Mindegyikkel tökéletesen meg lehet élni idehaza és külföldön is, nem tudom honnan jön ez a hülyeség, hogy egyik vagy másik ezért meg azért ejt két szék között a padlóra. Biztos valami laikus írta, mindegy.


Hogy melyiket érdemes választani, az az érdeklődésedtől függ, ha pénzügyi területen, vállalatirányítási rendszerekkel és hasonlókkal szeretnél foglalkozni, akkor jobb a gazdinfó, ha programozás matek heavy oldala érdekel, akkor inkább proginfó (okkal volt régen programozó matematikus a szak neve), ha a robotika vagy az architektúrák érdekelnek, inkább mérnökinfó. De ez sem predesztinál semmit, én például mérnökinformatikus végzettséggel mentem matek mesterszakra és gépi látással foglalkozom. Szintén mérnökinformatikus kolléga üzleti intelligenciával, de van egy másik barátom a szakról, aki multimédiás rendszeresek építésével, telepítésével foglalkozik (hangtechnika főleg). Proginfós ismerősöm meg plc programozásba ásta bele magát és gyártósori szoftvereket fejleszt. Gazdinfós ismerősöm is van, aki rendszermérnök, úgyhogy nagyjából ennyire van értelme különbséget tenni. Főleg, hogy mindegyik infós alapszakkal mehetsz bármelyik infós és kapcsolódó mesterszakra (pl infó+matek, gazdinfó+proginfó, mérnökinfó+villamosmérnök stb). Ráadásul van mindenféle szakirány egyetemtől meg szaktól függően, ami segít specializálódni... Túl van ragozva ez a milyen szakon tanuljak infót és milyen egyetemen kérdéskör.

2022. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

6. "Mindegyikkel tökéletesen meg lehet élni idehaza és külföldön is, nem tudom honnan jön ez a hülyeség, hogy egyik vagy másik ezért meg azért ejt két szék között a padlóra."


Összekevered az elhelyezkedési lehetőségeket az oktatás mélységével. Ezzel a fejjel gondolkodva egy turizmus-vendéglátással is remekül el lehet helyezkedni, nem kell alkalmazott közgazdaságtant tanulni. Pedig van a kettő között óriási különbség.


Nincs olyan, hogy "infó + matematika/algoritmuselmélet", mert amit te így nevezel, az valójában megfelelő mélységű computer science. Ha mélyebben beleásod magadat a tanrendekbe, láthatod, hogy a proginfósok kétszer annyit tanulnak a lényegi tárgyakból.


De erről inkább egy programtervező informatikust hallgassunk meg, ő a hitelesebb forrás.

2022. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
A tananyag és a szakma megnevezése.
2022. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xp ali ***** válasza:
Máshol tanítják, az egyetem profilja dönti el, h mire leszel jó a végén. Utal rá a minőségjelzőként használt első szó is. Mérnök: műszaki beütés, gazdaságit sztem kitalálod, hogy milyen plusz tudást kapsz, utsó meg a programozó.
2022. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hát a műszaki manager az elég erősen gazdasági jellegű, és mégis műszakival kezdődik
2022. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!