Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME, Óbudai Egyetem és vidéki...

BME, Óbudai Egyetem és vidéki egyetemek közül melyiket tudnátok leginkább ajánlani és miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

jelenleg végzős gimnazista vagyok, egyetemre gépészmérnöki képzésre szeretnék majd jelentkezni, de nagyon durván különböző véleményeket hallok az egyetemekről, ez megnehezíti a választást


vélemények amiket hallottam:

-Csak a BME! az óbudai egy szar!

-az OE gyakorlatiasabb, BME elméletibb

-a BME fölöslegesen nehéz, túl van hypeolva

(az utóbbi kettő miatt jelen pillanatban az OE szimpatikusabb)


1. Óbudaisoktól szeretném kérdezni, h ti hogy látjátok a képzést? megkapjátok a megfelelő alapot? túl könnyűnek érzitek a képzést vagy nem túl könnyű szimplán nem szivatós? mennyire jó a suli felszereltsége?

melyek a legnehezebb alapozó tárgyak?

a műszaki rajzot az alapoktól oktatják teljesen?


2.BME-sektől szeretném kérdezni, hogy ti mennyire tartjátok nehéznek a sulit? fölöslegesen szivatnak titeket; vagy nehéz, de nem abnormálisan és azt kérik számon amit tanítottak?

melyek a legnehezebb tárgyak?


3.leginkább az OE es BME között vacillálok, de nem zárkózom el a vidéki egyetemektől sem (azokról még kevesebbet tudok mint a pestiekről)

össze tudnátok foglalni a saját vidéki egyetemeteken a (leginkább gépészmérnök) képzést hogy milyen?

Miskolc, Győr, Kecskemét stb akármi jöhet,


nagyon köszönöm ha válaszoltok



2022. okt. 10. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem hiszed el és jönnek majd a kérdés alá megint egymásnak feszülni a különböző egyetemek hallgatói, öregdiákjai, de kurvára nem ezen fog múlni a karriered. Kevés olyan ember van, aki több intézmény ugyanazon szakára járt és mégkevesebb, aki fel bírja fogni, hogy nem feltétlenül az készít fel legjobban a szakmára, hogy levegővételnyi időd sincs a képzés közben.


Szorgalmas vagy, érdekel is a szakma, el tudod képzelni, hogy valaki felvillant neked egy szimpatikus területet, te pedig önállóan beleásod magad (mert egyetemen ennyire van csak idő)? Akkor üdv a szakmában. Ha nem, akkor viszont nem hiszem, hogy van az a képzés, ami protekció nélkül felemel a középszerű szintről.

2022. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd azt, ami közel van. Esetleg azt, ahol van számodra szimpi szakirány. A többi le van szarva, amíg magyar vs magyar egyetem a téma, csak fölösleges köröket futsz.
2022. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A mérnököt az egyetem arra készíti fel, hogy a szakterületén felmerülő problémákat meg tudja oldani a tanult eszközökkel. Ezek az eszközök modell felállítása és a matematika (így aztán látszik, hogy a sok elmélet, meg hasonló kifogások az egy marhaság, hát mire való az egyetem, ha nem elméletre...)

Egy jó technikus is sok mindent megold, mert a technikus megtanul egy (jól közelítő) képletet, és azt alkalmazza. Csak ő nem ismeri a hátterét a dolgoknak. Aztán volt egy kezdeményezés, azon ideológia alapján, hogy a technika fejlődésével a technikus nem elég közvetlen termelésirányítónak, és ezért lettek felsőfokú technikumok, majd ezekből szinte azonnal főiskolák. Az ÓE is főiskola volt. Ez a 20 évvel ezelőtti helyzet ma sem változott, a BME az lelke mélyén egyetem, az ÓE az lelke mélyén főiskola. Ebből ered az "az OE gyakorlatiasabb, BME elméletibb". Természetesen, mivel azt írom, a lelke mélyén, ez nem mindig jelentkezik tisztán.

Régen a BME is gyakorlatiasabb volt, olyan szempontból, hogy a szakkönyvek tele voltak meglévő készülékek metszetrajzaival. Ez egy tudatos váltás eredménye volt, úgy mondjuk a 60-as években, hogy nem a készülék rajza vagy fényképe van (csak) a könyvben, hanem a könyv a működési folyamatok elemzéséről szól.

Így kell dönteni, mit akarsz.


Azt ne vegyük most figyelembe, hogy a munkahelyen meg esetleg a word körlevél fogalmazása a legbonyolultabb feladat.

2022. okt. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nincsenek már főiskolák meg egyetemek. Bolognai képzés van, alap és mesterképzés.

Amiatt, hogy milyen harmatgyenge a hallgatói állomány 95%-a, szerintem bele se menjünk abba, hogy mi a technikusi meg mi a mérnöki feladat.


Én a könnyebb képzést választanám, úgyis az a lényeg, hogy meglegyen a papír, mesterre amikor már van konkrét szakirányos elképzelés akkor meg lehet odamenni ahol abban a világon a legjobbak. Mondjuk az ETH-ra vagy Karlsruhe-be.

2022. okt. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Oda menj ami közel van, elég cink vizsgákra több 100 km-t utazni, és ha megbuksz megint menni vizsgára. Egyébként egyforma xar az oktatás most mindenhol, a nagy BME ről még annyit hogy jött hozzánk onnan egy gyerek, ott simán teljesítette a tárgyakat, nálunk meg megbukott matekból mechanikából is. Ennyit a nagyon szívatós műegyetemről
2022. okt. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Nincsenek már főiskolák meg egyetemek."

Azt olvastad ki, hogy vannak? :D Nem csoda, hogy nem jutsz semmire.

2022. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon egyszerű a döntés. Ha bejutsz a BME-re, akkor menj oda. Ez az ország legjobb gépészmérnök képzése. Told el MSc-ig, közben menj ki Erasmussal egy top egyetemre, például a TUM Münchenre vagy az ETH Zürichre vagy az RWTH Aachenre. Az MSc alatt gyakornokoskodj is multinál.


Ha nem jutsz be a BME-re, menj az Óbudaira. Mással nem érdemes próbálkozni. Még az ME-ről hallottam jókat.


Egyáltalán nem akkora aranybánya a gépész szakma, hogy megengedhess magadnak egy “gyakorlatias” (értsd: gyenge) képzést. A magyar egyetemek nagyon gyengék még a térségben is (a TUM-ot nem lenne fair emlegetni, de például a csehek is jobbak), a helyi legjobbra kell törekedni.


És told csúcsra a creo parametric tudásod, sok kezdő azon csúszik el, hogy nem tud gépen dolgozni.

2022. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
OE re a bukott BME sek járnak. A VIK ről kibukottak sokszor mennek OE re, gondolom GPK ugyanez. Az OE egy fekália!
2022. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
nagyszájú gólyák szoktak ilyeneket írni, aztán majd meglátjuk nem-e üdvözölhet hamarosan a kandó a sorai között, igaze?!
2022. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vodafonelive ***** válasza:
Én csak arról tudok nyilatkozni, hogy a gépész bsc-msc-t Pécsett, egy alibi mérnöki mester pedig Gödöllőn végeztem el. Ég és Föld a kettő képzés... Viszont most kezdtem el egy szakmérnökit levelezőn a BME-n, amitől féltem is és hát itt nyomni kell 4-5 házit az első félévben (1-et már leadtam hurrá :D ), cserébe a vizsga lájtosabb lesz. Pécsett meg nulla házi de a vizsga keményebb picit. Hát nem tudom... nagyon szeretném ezt a szakmérnökit, valamennyire gyakorlatias is szerencsére a képzés de lényegében a BME papír meg a lokáció miatt választottam csak ezt illetve meguntam, hogy utazni kell Pécsre és az rengeteg pénz + energia korán kelés.
2022. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!