Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át tudok menni angol tanárira...

Át tudok menni angol tanárira ha nincs emeltem angolból..?

Figyelt kérdés
Intézményen belül gondolkozom a váltáson, jelenleg első félévem van, tanárin vagyok most is magyar-matek szakpárral. Én magyarból emelteztem anno. Most elgondolkodtam egy elcseszett zh után, hogy az a matek lehet, hogy mégsem kéne az életembe... Ha esetleg ez a gondolat nem csak hirtelen felindulás marad, akkor tudok váltani emelt angol érettségi nélkül? Eddig nyelv+valami szakpárnál idegennyelvből volt elvárt az emelt. A mostani módosításnál is ez maradt.
2022. okt. 12. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet átmenni.
2022. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek nincs igaza. Nálunk éppen az angoltanár szakra jöttek át ketten is más szakpárról. Nem kellett emelt érettségit tenniük angolból. Csak egy egyszerű alkalmassági elbeszélgetésen vettek részt, amelyen megnézték az angol tudásuk szintjét, és már át is jöhettek. Az egyetem saját hatáskörben dönthet ugyanis az átvételről.


Annyit viszont a kérdezőnek tudnia kell, hogy szakot vagy szakpárt váltani csak két lezárt félév után lehet. Azaz ha tetszik, ha nem, ebben a tanévben a matek szakon maradnia kell.

2022. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem ez?
2022. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Angol szakon egy erős B2-es szinttel sem egyszerű teljesíteni az elvárást.
2022. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Ez konkrétan a Nyíregyházi Egyetemen történt meg, de más egyetemen sincs az ilyennek törvényi akadálya. Azonos képzési területen belül, azaz a pedagógusképzésen belül is az egyetemek saját belső döntése, hogy milyen feltételekhez köti a szakváltást. Ez a kiskapu tehát megvan, hacsak az egyetem nem köt ki saját hatáskörben szigorú feltételeket. Én több szakváltót is ismerek, elég gyakori jelenségről van szó. Ha valakinek az egyik szak nem megy, túl nehéz, akkor ez a lehetőség megvan. Az egyetemnek is jól felfogott anyagi érdeke, hogy a hallgató végleges elveszítése helyett nyújson ilyen alternatív utakat a tanárrá váláshoz.
2022. okt. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A Debreceni Egyetemre járok.


Ezt az évet mindenképpen végig akarom vinni így ebben a formában, aztán nem tudom. Gimi végén az volt a koncepció, hogy magyar-matek, aztán talán majd végzés után ezek mellé az angol.

Viszont ha ilyen alkalmassági beszélgetés van, akkor az teljesen jó. Anno nem azért nem emelteztem, mert nem volt meg a B2-es szint, csak a nyelvtanom helyenként borzalmas, bizonytalan voltam, meg nem is kellett belőle az emelt. Kilencedikben lett meg a C1-es nyelvvizsgám, azóta használom is a nyelvet aktívan, benne van a pakliban, hogy fejlődtem is azóta. Csak az a nagy probléma, hogy nem igazán van anyagi keretem egy emelt érettségire, max a jövő őszre lesz, de annyit meg nem akarnék kihúzni a matekon, ha végül a váltás mellett döntök.

2022. okt. 12. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!