Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most érettségizem és minden...

Most érettségizem és minden jól sikerült kivéve az angol. Angolból majd agusztusban kell pótvízsgáznom és pótérettségiznem. Általános iskololában 8.dikban égész évben fel voltam mentve angolból. ?

Figyelt kérdés

9.től 12.-ig pedig nem volt felmentésem és az lenne a kérdésem hogy ha nem sikerül az angol pótvízsga fel lehet-e menteni magam angolból?

Illetve hol tudom ezt el intézni?



2022. júl. 17. 21:31
 1/4 anonim válasza:
92%
Tesiből hallottam felmentést, de angolból még nem. Ki írta a felmentésedet és milyen indokkal? Ha nem megy az angol miért nem választottál más nyelvet? Miért nem kaptad meg a felmentést kozepsuliban, ha általánosban megkaptad?
2022. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a kérdező nem kérelmezte a szülei segítségével középsuliban a felmentést.

A felmentés különböző tanulási nehézségek miatt jár több tárgyból is, ha úgy ítélik meg, hogy a diáknak szüksége van rá. Volt párom annak idején matekból volt felmentve, mert diszkalkuliàs.

Nyilván diszlexia esetén például adható felmentés idegennyelvből, de az akkor nem csak az angolra vonatkozik. Ha az angol nem ment tanulási nehézség miatt, akkor más nyelv sem fog, csak maximum nagy nagy erőfeszítések árán.

Tudtommal viszont felmentést már nem kérhetsz, abból kicsúsztàl. Tudtommal azt kilencedikben lehet csak kérni, de megpróbàlkothatsz vele viszont. Hívd fel az orvosod, amelyik tanulási nehézséget állapított meg nálad, és kérdezd meg ilyenkor mi a teendőd.

2022. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem volt szakértői véleményed a középiskola ideje alatt arról, hogy sajátos nevelési igényű vagy diszlexia miatt, így nem kaphatsz felmentést az érettségi alól. 4 éven át tanultad ott a nyelvet, osztályzatot is kaptál rá, az érettségit is le kell tudnod tenni.
2022. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hármasnak igaza van. Ha sikerült eddig nem megbuknod angolból és a tanárok sem jöttek rá eddig, hogy valami gond van, akkor nincs olyan, hogy nem sikerül az érettségi, fel kell engem menteni. Az lehetséges, hogy az iskolai angol tanítás nem volt azon a szinten és még gyakorolnod/tanulnod/fejlődnöd kell.


Viszont van, amit nem értek. Azt írod, hogy pótvizsgáznod ÉS pótérettségizned kell. Ha év végén buktál angolból, akkor alapból nem mehetsz érettségizni semmiből. Ha pedig az érettségi nem sikerült, akkor nincs előtte pótvizsga, hanem csak az érettségit ismétled. (Ha Magyarországon laksz.)

2022. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!