Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire szokásos/elfogadható,...

Mennyire szokásos/elfogadható, hogy egy középiskolában 9-11. osztályig minden diáknak hozzá kell járulnia 2.000 ft-al a 12. osztály szalagavató költségeihez?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy a pénz valahol visszajön, mert ha majd ők lesznek 12. osztályosok, nekik is gyűjtenek e módon.
2022. okt. 15. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Az én sulimban is így van. Évente 2500 Ft-ot fizettem a szalagavatóra. Ennek ellenére most végzősként piszok drága így is. Csak a helyszín bérleti díja 1,5 millió forint.
2022. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Hihetetlen mi pénzeket beszednek az iskolák ilyen-olyan címszóval.
2022. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális. Ugye ez azt jelentené, mintha 12-ben kellene fizetni mondjuk 10.000 forintot a sajátjukra. Szerintem az normálisabb lenne.
2022. okt. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Egy biztos: a szülők egy állami iskolában nem kötelezhetők ilyen befizetésekre. Még az osztálykirándulások költségének megfizetésére sem. Aki nem akar, nem fizet, s emiatt a gyerekének nem eshet bántódása.


A magam részéről úgy gondolom, hogy sok iskolában a szalagavatósdinak túl nagy feneket kerítenek. Lehetne egy egyszerű iskolai ünnepély is: elmondanak két verset, eléneklik a szózatot, és feltűzik a szalagot, az igazgató mond egy beszédet, s ezzel kész. Minekünk annak idején így volt, és senkinek nem maradt hiányérzete utáa.

2022. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már a bölcsödében is csoportpénzt szednek. Mellette vinni kell időszakonként tisztasági csomagot és gyümölcsöt.
2022. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%
Persze, hogy a bedizetett osszegnek csak egy reszet hasznaljak fel. A vilagon mindenhol igy megy, nem csak a sulikban. 😂 Nincs min csodalkozni. Olyanokon meg plane nem, akiknek van kiegeszito fizetesuk (korrepetalasbol), amit le sem adoznak, de azert kovetelik a pluszt ahelyett, hogy dolgoznanak.
2022. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt.
2022. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol így van szerintem, semmi probléma nincs vele. Azzal már sokkal nagyobb, ha egy iskola azért kér/szab meg hozzájárulást, hogy tudja fizetni a rezsit, vagy a pofára osztályozó h.lye tanárait
2022. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!