Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a francért kell egy 18-19...

Mi a francért kell egy 18-19 éves fiatalokból álló 12. osztályban szülői értekezlet, szülői beleegyező nyilatkozat és bármi amivel a szülővel kapcsolatos?

Figyelt kérdés

18 vagyok, utolsó éves. Egyszerűen idegesít ami a mi giminkbe van. Az osztály 100%-a elmúlt 18. Az osztálykiránduláshoz szülői beleegyező nyilatkozat kell, szülői aláírás, szülőktől ilyen olyan papír a bankettel és a szalagavatóval kapcsolatos.

Engem ez azért zavar, mert rohadtul idegesít állandóan anyámat b*sztatnom minden sz*rért hetente hogy töltsön ki 3 oldalt mert az iskola nem tud minket felnőttként kezelni. 18 éves felnőtt emberek vagyunk akik tudnak magukról feledni, sőt a magyar BTK ezt el is várja. Akkor minek kell mindig a szülőt cseszegetni, behivatni mindenért? Kedvencem, hogy ha valaki telefonozik órán akkor elveszik és a szülőknek adják csak oda.

Másik probléma az hogy 18 éves kor fölött a szülő igazából szivesseget tesz, hogy ne rakja ki otthonról a gyerekét.



2022. okt. 16. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom neked milyen anyukád van, de nálunk a. nővérem még mindig otthon lakik és 24 éves, sőt az unoka testvéreim is otthon laknak, ez valami paraszt szokás? hogy ahogy 18 a gyerek kirakjuk otthonról?
2022. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem kellene, de a szülő fizeti ki a költségeket.
2022. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Igazából neked kéne már 18 éves létedre a SAJÁT MUNKÁDDAL kifizetned a szalagavatót meg a bankettet.

Ennyi.

2022. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3, teljesen egyetértek. Nekem dolgozni kell vasárnap mert különben anya kirak
2022. okt. 17. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Azt is elvárja tőled a társadalom, hogy trágárkodás nélkül fel tudd itt tenni a kérdésedet - meg hogy legalább a saját anyáddal képes legyél kommunikálni. Olyan nagyon azért még nem megy egyik se, ahogy elnézem...
2022. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
0% 🤝🏳️‍🌈
2022. okt. 19. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:

"0%"

1. Mindössze három ember szavazata alapján. :)

2. Kit érdekel? :D


Egyébként egy 12. osztályban egyáltalán nem valószínű, hogy már szept. 1-jén is mindenki betöltötte a 18. évét.

2022. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nagykorúság és a cselekvőképesség nem a Btk.-ban, hanem a Ptk.-ban van :) De amúgy igen, ha nagykorúként a szülő tesz jognyilatkozatot helyetted, akkor igazándiból az nem is érvényes.
2023. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!