Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehetek-e az ellen valamit,...

Petererer kérdése:

Tehetek-e az ellen valamit, hogy az egyetem egyoldalú nyilatkozattal megszünteti a hallgatói jogviszonyomat, arra hivatkozva, hogy nem értem el 75 kreditet az első 5 félévben?

Figyelt kérdés
2019 őszén kezdtem el tanulni a BGE-n, most vagyok az ötödik félévem végén, és nemrég kaptam egy üzenetet, amiben az állt, hogy megszüntetik egyoldalú nyilatkozattal a jogviszonyomat, mivel nem értem el 75 kreditet az első 5 félévemben (Nemzeti Felsőoktatási törvény 59. § (3) és az Egyetem Hallgatói Követelményrendszer 49. § (6) bekezdésének a) pontja alapján). Igaz, hogy pár félévben nem vettem fel több tantárgyat, például a mostaniban csak 2 tárgyat vettem fel, amelyeknek csak elméleti órájuk volt (tehát nem kellet bejárnom). Azért vettem fel ilyen kevés tárgyat, mert pikkelysömöröm van, és emiatt nem akartam emberek között lenni, nagyon szorongtam ettől, az első félévben is nehezen vettem rá magam, hogy bemenjen a gyakorlati órákra. De az utóbbi időben már kaptam a bőrbetegségemre új kezelést, amivel kb. 90%-a elmúlt. Szóval az egészségügyi helyzetemre hivatkozva vagy akár anélkül is tehetek valami azért, hogy ne szűnjön meg a jogviszonyom és folytatni tudjam az egyetemet?

2022. jan. 3. 03:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Együttérzek veled a betegség miatt, de elég nagy ostobaság volt nem utánajárnod annak, hogy mi történhet, ha nem a mintatanterv szerint haladsz vagy nem veszel fel elég kreditet (ugye a félévente 30 az ajánlott). A szabályok akkor is vonatkoznak rád, ha nem olvastad el őket...
2022. jan. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

A határozatban benne kell lennie, hogy milyen jogorvoslattal élhetsz. Ha ilyen nincs, akkor nincs lehetőséged, de gyanítom, hogy lehetőséget fognak adni a határozat megtámadására, azonban a „cikinek éreztem, hogy hogy néz ki a bőröm” nem lesz elég indok. Átmehettél volna levelezőre vagy kérhettél volna egyéni tanrendet, bár nem biztos, hogy utóbbit ugyanezzel az indokkal megadták volna.


Amit tehetsz; beadod most (február 15-ig) a jelentkezésed ugyanarra a szakra (minden további nélkül megteheted), és ha lesz elég pontod, akkor onnan folytathatod, ahol abba kellett hagynod (na persze a tárgyak elfogadtatása szükséges lesz, automatikusan nem fogják elfogadni, és lehet, hogy nem mindent fogadnak majd el, de jobb, mint 0-ról kezdeni).

2022. jan. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

"Azért vettem fel ilyen kevés tárgyat, mert pikkelysömöröm van, és emiatt nem akartam emberek között lenni, nagyon szorongtam ettől, az első félévben is nehezen vettem rá magam, hogy bemenjen a gyakorlati órákra."


Komoly betegségre ott volt az utólagos passziválás.


Ha pedig tudtad, hogy nem fogsz bejárni, mentél volna levelezőre vagy távoktatásos szakra.


Egyébként meg nem tudsz mit tenni. Beadod a jelentkezésed max, felvesznek ősszel, elfogadtatod a tárgyakat, amiket eddig megcsináltál, aztán folytatod.

2022. jan. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Pikkelysömörrel és szorongással diagnosztizált emberként is butaságnak tartom, hogy emiatt nem jártál be, de hát nem erről kértél véleményt.

A törvény az törvény, esetleg egy dékáni méltányosságit beadhatsz, de amúgy tényleg az újrajelentkezés a megoldás.

2022. jan. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Kutyát nem érdekli hogy te miért nem jártál be, miért nincs elég kredited,tények vannak, ez van
2022. jan. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha ez a szabály hogy el kell érni 75 kreditet szerintem akkor nem nagyon lehet mást tenni utólagos passziválást nem tudsz kérni a betegség miatt?
2022. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Csak egy kérdés, a leendő munkahelyed szerinted mit fog lépni ha nem jársz be dolgozni rendszeresen, sokszor?? Lehet elmélkedni kinek a készülékében van a hiba
2022. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

#7, mivel már jelentősen visszanyomta a kezelés a sömört, hát ez már felesleges csakegykérdésnek is.

Gazdag társadalomban elismerik egyébként az ilyen jellegű problémákat. Ilyen szempontból még a szocializmus is gazdag társadalom volt, ott is lehetett ilyenre táppénzt kapni.

2022. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Vicces látni, hogy más a nyafikája meg a hiúsága miatt szemrebbenés nélkül bax el másfél évet az életéből arra, hogy elszarja a tanulmányait, mások meg már attól stresszesek, ha melóból nem érnek át órára és konkrétan rohannak, hogy ott lehessenek...


Ha korábban leszartad, most miért nem?

2022. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Ugye hogy ugye, munkahelyen gyorsan megválnak az ilyentől
2022. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!