Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelenleg osztatlan tanárképzés...

Jelenleg osztatlan tanárképzésen vagyok, februárban új egyetemre tervezek jelentkezni, ilyenkor kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanárképzésben vagyok, jelenleg 4. évemet végzem. Februárban az NKE RTK-ra szeretnék jelentkezést beadni, ezért úgy terveztem, hogy a következő félévet passzíválom, és ha felvesznek akkor szüntetem meg a jelenlegi jogviszonyt. Ha minden igaz, abban az esetben nem kell visszafizetnem a képzést, ha 1 éven belül új egyetemet kezdek el, ez érvényes az NKE-re is? Mert ott máshogy van a jogviszony ha jól tudom.

Valamint, beadhatok így oda jelentkezést, hogy egy másik egyetemmel jogviszonyban állok?



2022. okt. 17. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Mivel nem szerzel oklevelet az adott képzésen és már több, mint 2 félévet jártál, ezért a jogviszonyod megszünésétől számított 2 éven belül el kell kezdeni itthon ledolgozni az aktív féléveket. Jelen esetben 8-at. Ha felvesznek az NKE-re, kérelemre ezt a határidőt a tanulmányok idejével elhalaszthatja az Oktatási Hivatal. Ha felvesznek az NKE-re akkor íratkozz ki a tanárszakról. Magán véleményem, hogy az NKE egy értéktelen egyetem.
2022. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az NKE-vel nekem igazából nincs bajom, mivel érdekel ez az irány. A tanárképzés plusz maga a tanárság az ami inkább értéktelen sajnos.

Köszi a választ.

2022. okt. 17. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
2. Elég későn kaptál észbe.
2022. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen lehet, de még éppen mehetek nappalira, így mikor végzek is csak 28 leszek. Azért egy rendőrség/nav esetében jobb előmeneteli lehetőségek vannak, mint a tanároknál.
2022. okt. 18. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
4. Elég rosszul gondolod! Jobban megbánod, mint a tanárit.
2022. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!