Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen egyetemi...

Lizzygrant27 kérdése:

Szerintetek milyen egyetemi szakra érdemes járni?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy kicsit el vagyok veszve. Idén kezdtem komm. és médiatudományt, de nemigen néztem utána az egyetemnek, csak az alapján jelentkeztem, hogy mindig is az újságírás vonzott a legjobban. De aztán ízelítőt kaptam a szakból, kicsit körbejártam, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, ezért végül úgy döntöttem, nem áldozok erre több pénzt (alapítványi egyetem, a pontjaim amúgy jók) és nemrég kiléptem. Valami olyan szakon gondolkozom szeptemberben, amivel kezdhetek is valamit és kézzelfoghatóbb, csak nem tudom, mi az. Sajnos a matekkal teljesen menthetetlen a kapcsolatom, így értelemszerűen jó pár lehetőség kiesik. A dietetikus iránnyal szemezek még, bár abban sem vagyok biztos még. Esetleg próbáljam meg a kommédiát egy másik egyetemen? Mindig is humán tárgyakból voltam inkább jó, bár a biológia üdítően idetartozik nálam a természettudományok közül. Vagy nem érdemes elkezdenem a felsőoktatást...? Van pár év munkatapasztalatom, emberek között dolgoztam, van egy középfokú angol nyelvvizsgám és felhasználói szintű informatika ismereteim. Nyilván sokat dobna az önéletrajzomon egy diploma, ezért nem engedem olyan könnyen, de olyanra nem akarok hosszú éveket -és pénzt- áldozni, ami egyáltalán nem érdekel és/vagy felesleges.

2022. okt. 17. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

"Mindig is humán tárgyakból voltam inkább jó..."


Egyedül a jogászképzést éri meg egy ilyen embernek elvégeznie, a többi max. hobbinak jó.

2022. okt. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, mennyire állsz hadilábon a matekkal. Az ugyanis valamilyen mértékben a kémia és a fizika miatt az összes természettudományos jellegű szakhoz közvetve szükséges, így a dietetikusihoz is.


Egy másik kérdés, hogy milyen fizetéssel elégednél meg. Dietetikusként például természetesen csak közalkalmazotti bérezésre számíthatsz.


Egy harmadik kérdés, hogy a nyelvérzéked milyen. Van reális esélyed, hogy pár éven belül felsőfokú nyelvtudásra tegyél szert mondjuk két nyelvből is?


Egy negyedik kérdés, hogy mennyire tudsz száraz szövegeket memorizálni. A jogászképzéshez ez alapvető fontosságú.


Gondold végig szerintem ezt a négy kérdést, válaszold meg őket, s azután talán tudnak reális javaslatokat tenni itt a válaszolók.

2022. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Informatikus könyvtáros
2022. okt. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!