Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolát ajánlanátok?

Milyen iskolát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Alapvetően jó tanuló vagyok, de nagyon fontos lenne amellett, hogy erős gimnázium, hogy támogassák a művészeteket, legyenek külön szakkörök, illetve sok program sulin belül, és jó hangulat. Nagyon sok gimit néztem, de így honlap alapján nem nagyon látok be a szellemiségébe, ezért kérdezem. Budapesten lakom, most vagyok 8.os.

2022. okt. 22. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lesznek nyílt napok, menj el.
2022. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem elkeserítésnek mondom, de szakkörök kb. szinte már csak magániskolákban vannak gimiknél. Nekem több budapesti gimim volt, egyikben sem volt semmilyen szakkör. Hallani se hallottam senkitől később egyetemen. Ha a honlapokon nincs feltüntetve, feltehetőleg nincs, mert nyilván dicsekedne vele az iskola, ha van. Programok lehetnek ettől még. Azért nyílt napra tényleg menj el. Művészetet támogatni leginkább művészeti iskolában fognak. A művészeti tagozatos iskolák viszont a művészetekre mennek rá, és nem erősek tanulmányi szempontból. Ahogy például a sporttagozatos osztályok sem a törikönyv felett ülnek fél napot. Tehát a kettő kicsit kissé kizárja egymást. Egyáltalán mire gondolsz a művészetek támogatása alatt?
2022. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Zenés kezdeményezésekre, színjátszó, vagy igazából bármi ilyesmi
2022. okt. 23. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, én a Könyves Kálmán Gimibe jártam Budapesten. Programok vannak, hogy a többi iskolához képest jobb és több, vagy kevesebb vagy rosszabb, azt nem tudom, mert én pont annyira ilyenekre nem mentem el. Nincs tudtommal semmilyen külön zenés vonala, sem művészettel összefüggő. Viszont, van színjátszó köre, legalábbis régen volt. Van csillagász szakköre, mert a tetején van egy kis távcsöves kupola, és tudtommal ilyen csillagász versenyeken is eredményesen szerepelnek. Nem erős suli, de nem is gyenge, tanároktól függ, hogy kiket kapsz. Újpesten van. Amúgy, szerintem ne azalapján válassz sulit, hogy milyen szakköre vagy programjai vannak, ha egyébként nem ilyen irányba akarsz továbbtanulni. Ha színész, zenész, stb. akarnál lenni, értelemszerűen ilyen iskolába mennél, de feltételezem nálad ez csak hobbi. Hobbit viszont lehet iskolán kívül is intézni, most is, érettségi után is. Ha direkt emiatt felvételizel valahová, és nem teljesülnek az elvárásaid, vagy csak nem olyan, mint amilyenre vágytál volna, akkor mi lesz? Szóval szerintem nagyon ne program, szakkör alapján válassz iskolát.
2022. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!