Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lelkileg terrorizált és...

Lelkileg terrorizált és megalázott engem a történelem tanárom, azonnal szeretném őt beperelni vagy rendőrségre vinni a dolgot, mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Középiskolába járok és negyedik osztályos vagyok. Van egy tanár aki 4 éve terrorizál engem lelkileg, meg sok mást diákot is. Azonban igazán durva idén lett a helyzet. Nem bírom tovább mentálisan elviselni a dolgot.


Csúnyán beszél velünk, megalázó módon kezel bennünket. Szándékosan nem engedi, hogy javító vizsgákat, vagy szorgalmikat tegyünk, élvezi, hogy a tantárgyából az osztály átlaga 2-es környékén van. Ő történelem tanár, de bőven túllépi a hatáskörét az esetek jelentős részében. Én egyébként minden más tantárgyból 5-ös vagy 4-es vagyok, de az ő tantárgyából sajnos 2-es vagyok.


A mai nap azzal alázott meg engem és úgy ámblok az egész osztályt, hogy csúnyán beszélt (káromkodott) és arról beszélt, hogy "Ti kis f.szok arra vagy sem vagytok képesek, hogy a péniszetek és puncitokat jó helyre tegyétek!". Én ekkor felálltam és azt mondtam, elég ebből, nem bírom tovább lelkileg. Elmondtam neki, hogy az ő oktatási módszerei szélsőségesek, hogy nem a tananyaggal foglalkozik, hanem azzal hogy megalázzon minket és hogy lelkileg bántalmazza az egész osztályt. Elmondtam neki azt is, hogy én pszichológushoz járok, mert mentálisan tönkretett engem és ez borzalmasan egészségtelen a számomra. Megkértem őt, ne beszéljen velünk ilyen hangnemben, mert ez embertelen és nincs értelme sem.


Erre a tanár nekem úgy felelt, hogy "Szopjál f.szt, te kis b.zi!". Ekkor elpattant bennem valami és elkezdtem olyan erősen kiabálni, ahogyan csak tudtam. Beleszédültem és a tüdőm, torkom is hihetetlen mértékben fájt, úgy kiabáltam vele. Elmondtam neki, hogy itt a vége, én be fogom őt perelni és találkozunk a bíróságon. A tanár úr arcán megjelent a félelem és elsápadt, az osztály pedig teljesen megdermedt. Teljes erőből kirohantam a teremből, amilyen gyorsan csak tudtam és a folyosón, egészen addig ameddig leértem az utcára, teljes erőből kiabáltam. A különféle osztálytermekből kijöttek a diákok és tanárok is, de nem foglalkoztam vele. Aztán utána hánytam és remegtem is.


Most itthon vagyok. Még mindig remegek és zokogok. A szüleim nagyon aggódnak értem. Tudják, mennyit bántott engem ez a tanár régen, nagyon haragudnak rá. Jelenleg piszchésen félek visszamenni az iskolába és teljes szívemből gyűlölöm a tanárt. Mindenképpen szeretném beperelni őt, de ha van rá mód, a rendőrségen feljelenteni őt. A családom is lépni szeretne az ügyben, de nem vagyunk jártasok az ilyesmiben. Kérdésem, mi a teendő ilyenkor? Hogyan tudjuk beperelni őt, feljelenteni a rendőrségen? Vagy előtte mindenképpen beszélni kell az iskola igazgatójával is?



2022. okt. 24. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatót hívd fel, beszéljetek egy idöpontot meg.
2022. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem érettségi előtt kellett volna összebalhézni vele, persze, ha emelten érettségizel nem nála, az más. Már hamarabb kellett volna, első évben rögtön igazgató elé vinni a dolgot. Ha nála érettségiznél, lehet kérni ilyet, hogy más iskola tanára javítsa az érettségit és máshol tegyél, de erre van valamilyen határidő, én a helyedben mindenképpen meglépném, ha továbbtanulás a cél. Nekem is volt hasonló sztorim, csak azért tudom. Visszatérve a kérdésedhez, én a továbbiakban ügyvédhez fordulnék. Elsősorban a többi diákkal és - nagyon hangsúlyosan - ÉS SZÜLEITEKKEL az iskolafenntartóhoz fordulnék. AKi jól tud fogalmazni, az megfogalmazhatja, hogy konkrétan miket mond, milyen ember, és mindeki aláírhatja. Beperelni bármikor lehet bárkit, de azért arra készülj fel, hogy ez lehet évekig fog tartani és költséges lesz, az ügyvéd nem ingyen dolgozik. Kérdés, hogy mennyire akarsz érettségi után még mindig ezzel az emberrel foglalkozni. Az iskolafenntartónál mindenképpen tegyetek panaszt. Nagyon fontos lenne, hogy az osztályod álljon mögéd, legalább egy része. Csak az érettségi miatt majd lehet többen nem akarnak balhézni.
2022. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy ez így legyen és 4 év alatt másik tanárokhoz ez nem jutott el. Ezt nem tűrte volna el egy osztály és az iskola se.

Javítást meg kötelező engedni egy tanárnak.

2022. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

"Javítást meg kötelező engedni egy tanárnak."

Nem kötözködésképpen, de mióta? Csak mert én erről még nem hallottam és amikor én jártam suliba (tudom nem ma volt de azért annyira nem is volt talán még régen, bár azóta sokat változott), akkor még ez nem volt.


De természetesen nagy esélye van annak hogy csak lemaradtam valamiről.

Bár az biztos hogy plusz pénzt nem kap a plusz munkáért.



Kérdésre válaszolva ez a stílus megengedhetetlen. Számomra nagyon furcsa hogy egyik szülő sem ment be reklamálni már a 2. napon, hogy az osztály főnökök sem léptek fel ellene és még lehetne sorolni.


Számomra az egész történet elégé kamu gyanús egyébként.

Kezdve ezzel a beszéd stílussal amit a tanár állítólag meg engedet magának,

aztán hogy senki nem csinált semmit, pedig zavarta őket (ha az én gyerekemmel csinálna ilyet az egyik tanár az már következő nap nem dolgozna ott, ha szerencsés)

a kérdezőnek ez a filmbe illő cselekedete is nagyon gyanú

aztán végül pedig az hogy "Most itthon vagyok. Még mindig remegek és zokogok. A szüleim nagyon aggódnak értem." de azért van lehetőség kiírni gyakorira egy ilyen hosszú kérdést a közoktatás kategóriába ahelyett hogy egy sokkal rövidebbet írnia ki valami jogi kategóriába vagy akármelyik témába vágóbba mert ugye a feljelentés mikéntje a kérdés.

Ja igen, egyik tanulónak a szülője sem tudja hogyan kell feljelenteni valakit vagy bemenni a rendőrségre és segítséget kérni az ügyben.

2022. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. Kimaradt a nem szó. Azt akartam írni, hogy nem kötelező.
2022. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5.

Akkor jól tudtam.

Sok esetben egyébként a diákok egyáltalán nem értékelik hogy ilyen plusz munkát vállal a tanár.


Találkoztam olyannal is amikor a tanár már az első dolgozat előtt elmondta a kérdéseket és megbeszélték a válaszokat is. Tehát csak be kellett volna magolni pár sort. (nem volt sok kérdés sem és a válaszok sem voltak hosszúak)


2x legalább de talán 4x is írtak javító dolgozatot mert volt aki így is képes volt többször egyest írni.


Egy köszi vagy valami tanárnak hogy ennyit bajlódik velük mikor bevághatta volna nekik az egyest csak simán. (meg is érdemelték volna) De még annyi sem hogy kicsit jobban viselkedjenek órán.

2022. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem életszerű a történet. Csiszolni kell még rajta.
2022. okt. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
100%
Erősen kamuszagú. Egy tanárt régen elbocsátanak, ha így merne beszélni.
2022. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Jo próbálkozás:) fideszes szar
2022. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!