Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai esszé, melyik...

Középiskolai esszé, melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés
6 oldalt kell írnom az ókori Egyiptomról, és 5 témát kell benne kifejteni (eredete, történelme, földrajza, irodalma, és a hosszútávú hatása). Melyik opció lenne a legjobb?

2022. okt. 22. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Fél oldalas bevezetés és befejezés, és minden téma 1 oldal
2 téma másfél oldal, a többi egy, rövid bevezetés és tárgyalás
A bevezetés, befejezés, és a külön témák között legyen eloszlatva az az 1+ oldal
4 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
*a második szavazási lehetőségnél az rövid bevezetés és befejezés akart lenni :')
2022. okt. 22. 21:36
 2/7 anonim ***** válasza:
A földrajzáról nem tudsz annyit írni, mint a történelméről.
2022. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy előbb írd meg befejezés és bevezetés nélkül és majd utána meglátod mennyi maradt arra. De ha nagyon választani szeretnél én az elsőt választanám (fél oldal befejezés és bevezetés viszont nem biztos, hogy minden témára ugyanannyit szánnék).
2022. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy eredete és hosszú távú hatása? Ezek a részkérdések hülyeségek, Egyiptomról vannak sokkal relevánsabb témakörök. Nem tudom miért ezt a katyvalékot találta ki a tanár.
2022. okt. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Ha ez megnyugtat, én sem értem :') De ez van.
2022. okt. 22. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:

– Eredete: itt most vagy a nagyon korai történelmére gondolnak (pl. Nagada-korszak), vagy arra, hogy honnan jött az egyiptomi nép. Fél oldalban ki lehet fejteni mind a kettőt akár, mert a többi része annyival lényegesebb.

– Földrajza. Amennyiben nem kötött a sorrend, úgy ezt a történelme elé venném, mert a történelem jó része egyszerűen nem érthető a földrajz ismerete nélkül. Nyilván a tanárod, akinek az egész írás készül, úgyis tudja, de egyetemen majd azt tanítják, hogy esszé úgy készül, hogy az érettségizett laikus értse. A földrajzról tippem szerint arányaiban max egy oldalt érdemes írni egy hatoldalas cikkben, de akkor már benne lehet nem csak a két kettős felosztás (Felső- és Alsó-Egyiptom, ill. Kemet és Deseret), hanem az áradás kapcsán akár az évszakok, illetve kisebb kitérés a településföldrajzra (fővárosok mikor melyik).

– Történelme. Nyilván ez teszi ki a legnagyobb részét, ezt én hat oldalba se tudnám besűríteni, szóval bajban lennék :D

– Irodalma, ezt a történelem után érdemes írni, egyébként akár a nyelv fejlődésének korszakolására is ki lehet térni benne az egyes művekhez kapcsolva, mert az is érdekes téma.

– Hosszú távú hatása. Na ebben aztán bármit írhatsz, a bibliai szerepétől a popkulturális hatásáig vagy az építészetben egy időben népszerű egyiptizáló divatig. Szerintem Tutanhamon sírjának felfedezését mindenképpen említsd meg, mert mostanában van a száz éves évforduló, és ha eddig nem említette a tanárod, akkor le lesz nyűgözve, hogy ennyire képben vagy.

Bevezetés, befejezés alatt nem teljesen értem, hogy az „eredete” és „hosszú távú hatása” menüpontokat érted, vagy még ezt az áltsulis bevezetés-tárgyalás-befejezés hármast erőltetik?

2022. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Nagyon szépen köszönöm, hogy rászántad az időd hogy ennyit segíts, így már sokkal jobban megvan fejben, hogy hogyan kellene megírnom :) És igen, sajnos még mindig ragaszkodnak a bevezetés-tárgyalás-befejezéshez.
2022. okt. 23. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!