Milyen gimibe menjek?

Figyelt kérdés
Olyan sulit keresnék, ahol van tanulmányi elvárás, de jó a közösség építés, és szabad szellemiségű. Tudom hogy ez nagy részben osztály függő, de szerintem van szerepe az iskolának is benne. Az külön jó lenne ha lennének szakkörök (rajz, színjátszó, zene)

2022. okt. 24. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Az már nem is lényeg, hogy embert faragjanak belőled, és morálisan is építsenek? Ez nehezen fér össze a szabadszellemmel... Nem lehetetlen, de nehezen fér össze...


Esetleg tájékozódj a környező gimikről, azok szakjairól...

2022. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miskolcon van színművészti szakos gimnázium, gondolom akkor Pesten is van,szóval szerintem az jó lenne neked.
2022. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vörösmarty Mihály Gimnázium média és a dráma tagozatáról nagyon jó véleményeket hallottam. Novemberben tartanak nyílt napokat, ha esetleg érdekel.
2022. okt. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az az dráma tagozat, tényleg az a neve,csak nekem hirtelen a színművészeti jutott eszembe 😅
2022. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabad szellemiségű nem értelmezhető számomra. Miben szabad szellemiségű? Van egy tanterv, állam által kijelölt, mindenhol azon kellene végigérni érettségiig, mert abból lesz az érettségi is összeállítva. Vannak valóban dráma tagozatok, művészetis sulik, de ha nem ilyen pályában gondolkodsz, akkor teljesen felesleges ilyeneket keresgélni. Márpedig ilyen szakmákra már kisebb korban kezdenek el készülni emberek, hacsak nem kiemelkedő tehetség vagy. Tudtommal ezeknél a felvételiknél előfordul meghallgatás is, ahol komolyan veszik a dolgot. Színjátszó szakkörös iskolák előfordulnak, nagyobb iskolák kórusainál is előfordulhat valamilyen hangszeres rész, de Magyarországon ez nem jellemző állami iskolákban. Legtöbb esetben az iskola ad teremlehetőséget ilyen-olyan szervezeteknek, oktatóknak, amire nyilván jelentkezhet már akkor az is, aki odajár, jó esetben kedvezménnyel, de azért többnyire fizetni kell mindenért, ami nem az iskola saját szervezése. De te attól még elmehetsz színházak programjaira, járthasz külön zeneórára, elmehetsz külön gyerekeknek (felnőtteknek is van) színjátszó körös társulatokhoz, egy ismerősöm is hobbi szinten csinál ilyet.
2022. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!