Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pécsi...

Mi a véleményetek a Pécsi Tudományegyetem gyógyszerésztudományi karáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségiztem, de kihagyok egy évet. Ezalatt az idő alatt szeretnék csak az emelt kémia érettségire készülni (2 évig faktos voltam, de kevés volt egy emelt kémia érettségihez). Ezután a PTE gyógyszerész karára szeretnék járni. Tudnátok mesélni tapasztalatokat? Nagyon érdekel, hogy esetleg lightosabb diákmunkát tudnék-e vállalni mellette? Vagy az egyetemen van-e lehetőség bármilyen munkára? Hogy lenne-e rá idő?

Minden nagyon érdekel a karral kapcsolatban, ezért bármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok. A kollégiumokkal kapcsolatban is akár.


Köszönöm szépen!


19/L


(Tudom, hogy több ilyen kérdés van fent, de azokat már átnéztem, ezért frissebb tapasztalatok érdekelnének.)



2022. okt. 29. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én oda járok.Nehéznek elég nehéz,de nem lehetetlen,szóval emiatt ne add fel.Viszont a diákmunka elég felejtős,ha normálisan akarsz haladni,akkor ne nagyon erőltesd,főleg ne az első 3 évben.Egyébként egyetemen van lehetőség a munkavállalásra,de olyan nevetséges órabérekkel szúrják ki a szemed,hogy én személy szerint komolyan inkább éheznék,ha rá lennék szorulva :D (szerencsére nem vagyok,de akkor is..).Pl.tavasszal kerestek idegen nyelveken(angol kötelező,mindenféle extra nyelvtudás előny,arab,kínai,orosz... kapcsolattartót külföldi (leendő) diákokkal való kommunikációra,kemény 1000hufért.Szóval a mcdonald's-zal is jobban jársz,de ne erre fecséreld el az idődet...

Az a kémia érettségi azért nem olyan nagy szám,de arra készülj,hogy vért fogsz izzadni,ha két év alatt nem sikerült egy 70-80%-ra felkészülni belőle...

Persze,tudom hogy voltak más tárgyak is,amire keszülni kellett,esetleg "lustaság" is közbeszólhatott,de ha a kompetenciák hiányoznak,esetleg az érdeklődés hiánya a gond,akkor gondold át még a dolgot,mert az emelt kémia anyagának a sokszorosát be kell vágni egy-egy félév alatt,és 100%os embert követel az egész.

A kar viszonylag kicsi,családias,elég normális emberek járnak ide,az oktatók is jók.Én szeretem.Idén indult először biotechnológia bsc is,esetleg b tervnek fontold meg azt is,mert tematikájában elég hasonló,sok ott is a kémia,de ha most kezdeném,lehet én azt választanám.Nagyon innovatív,és egyértelműen a jövő nagy durranása.De még mindig csak 3 év,utána még van lehetőség akármerre továbbmenni,akár külföldre is.

Kollégiumokról nincs tapasztalatom,de állítólag nem könnyű bejutni,hacsak nem laksz jó messze.Sokan albérletben vannak az ismerőseim közül.Honnan származol amúgy?

2022. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is köszi a segítséget!

Igazából az a 2 év szenvedés volt, mert minden alap tudás nélkül ugrottunk a számolásokba, amiket így egyáltalán nem értettem. Most 0-ról tanulok át mindent, és nagyon megszerettem. Régen még nem is tudtam, hogy mit szeretnék tanulni, ezért az sem motivált nagyon…

Engem mindenképpen a gyógyszerész kar érdekel, de köszi az extra tippet!

Szolnok mellett lakom, nem tudom, hogy ez mennyire számít nagy távolságnak.

2022. nov. 11. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!