Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kijelentkezek a Corvinusról...

Ha kijelentkezek a Corvinusról 1 félév után, vissza kell fizetnem az ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Egyszer már feltettem hasonló kérdést, de csak 1 válasz volt, és azt írták, hogy ne adjam fel. Most úgy érzem, hogy nagyon nem bírom, és nem nekem való az egyetem. Eleve nem nagyon szerettem volna egyetemre jönni, csak beadtam a jelentkezést, hogy hátha, utána meg úgy voltam vele, hogy ha már felvettek, akkor megpróbálom. Nem nekem való, nem tudok úgy tanulni, ahogy mindenki más, utálom az egészet. Szívesebben dolgoznék. Igen, dolgoztam már, igaz nem sok időt, de akkor is sokkal jobban szerettem azt. Azért is jobb, mert akkor már nem kell a szüleimre támaszkodnom.

Lehet, hogy 1 év múlva jelentkezek az ELTE-re vagy egy egyszerűbb egyetemre, de most nekem kell egy kis szünet, mert nem megy, és szeretnék kicsit világot látni, kilépni a tanulásból.

Szóval légyszíves, ha tudsz válaszolni a kérdésemre, válaszolj!

Megpróbáltam utánanézni, elolvastam a TVSZ erre vonatkozó részét, de abban a HTJSZ-re utaltak, hogy abban tudnék erről információt kapni, viszont annak nem találtam meg a 2022-es változatát, csak egy 2020-ast, az viszont már nem jó, mert akkor még állami egyetem volt, állami ösztöndíjjal.



2022. okt. 30. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én is corvinusos vagyok, és bár biztosra nem tudom a választ, én egyszer valahol azt olvastam, hogy ha még az első félév vége előtt otthagyod akkor nem kell semmit fizetni, de a biztonság kedvéért inkább írj egy mailt a TO-nak.
2022. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az eldő félev után 1 forintot se kell fizetned. (Tapasztalat,én jártam így.)
2022. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj be a Tanulmányi Osztályra és kérdezd meg. De ha emailben teszed fel a kérdést, akkor írásos bizonyítékod is van, ha válaszolnak...
2022. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!