Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nézik le ennyien a...

Miért nézik le ennyien a bölcsészeket?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem, mi az alapja. Többek között a tanárok is bölcsészek, akiktől mindent tanultunk. Írni, olvasni, számolni. Miért nézik le őket mégis? Annyi helyről hallom mostanában...

Kérek mindenkit, hogy maradjunk kulturáltak és többé-kevésbé objektívek. Előre is köszönet érte. De tényleg érdekel, hogy mi a véleményetek, mert én eskü nem értem.



2022. nov. 8. 21:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

"A verseny szektorban nagyon sok bölcsész dolgozik."

Igen, a mekiben krumplisütőként, meg az érettségivel/bármilyen diplomával betölthető irodai és ssc pozíciókban.

2022. dec. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
79%

Több oka is van.

Vannak ugye az élet iskoláját végzett képzetlen emberek, akik lenézik őket. Nyilván az ilyenek túlbecsülik a képességeiket és kb. halvány gőzük nincs arról, milyen egy egyetem, rájuk sok szót nem érdemes vesztegni.

Nem is annyira behatárolt, hogy egy bölcsész szakkal hol fogsz elhelyezkedni, milyen területen.

Ki is nézik még le őket? Reálosok. Nos, mérnökök között dolgozom.

A reál dolgokhoz értenek értenek, jó a logikájuk, de borzasztóan túlbecsülik a képességeiket, azt hiszik, mindent „ki lehet logikázni”.

Ez meglehetősen vicces szituációkat szül, mikor pl. egy mérnök kolléganőm a vérszegény lexikális tudásával próbál olyan témákban okoskodni, amelyekhez nem ért (jobbára humán téma + nyelv).

Továbbá lenézik (és nem is nagyon értik) az olyan munkákat, aminek nincs szemmel látható eredménye: a tanároktól kezdve logopédusokat, vagy mit tudom én, szóval nem csak a bölcsészeket.

Végezetül azt se felejtsük el, hogy milyen állapotban van a magyar társadalom. Gyakorlatilag az emberek 80%-a képtelen normális kiejtéssel összerakni egy egyszerű angol mondatot vagy értelmezni egy 5 soros szöveget. Nem nagy divat a kultúra, így nem meglepő, hogy a bölcsészeket sem tartják sokra, azt értik, hogy Józsi bácsi megjavítja a mosogépet.

2023. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
48%
Azért érdekes, mert pont olyan világ az internet miatt, hogy bölcsész diploma előny lehet lavírozni információs káosz miatt. Nem beszélve a dezinflációs kampányokról világszerte. Persze kétélű a volt Jobbikot az ELTE Töriszakosok csinálták.
2023. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!