Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tartott a Gyurcsány...

Miért tartott a Gyurcsány idejében öt évig egy szakmunkás szakma megszerzése?

Figyelt kérdés
Kinek volt ez így jó?
2022. nov. 10. 22:18
 1/6 anonim válasza:
54%

Lassan a takarítónőket is beküldik matekot tanítani,

előre megyünk, nem hátra - hamar megy a pótlás,

nem baj ha nem ért hozzá. Szakmát is lehet felületesen

megtanítani.

2022. nov. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Brüsszeli szankciós politika.
2022. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Mivel megszüntették a szakközépiskolákat, szakmunkásképzőket, nem került 5 évbe.

2010 után indították újra a képzéseket.

2022. nov. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartott 5 evig.

Altalanos iskola utan jelentkeztel pl acsnak vagy burkolonak. 2 evig voltak rendes oraid mint a gimiseknek csak lazabb mert nem erettsegi miatt mentel oda, igy nem is kellett beloluk vizsgazni. Ezen kivul voltak gyakorlati orak is de ugy tudom nem sok. 2 ev utan, tehat a 10. osztaly utan kezdodik az igazi szakmai kepzes ami 3 ev de voltak olyan evfolyamok akiknek 2 ev volt.

En erettsegiztem, majd utana tanultam szakmat, tehat azokkal voltam egy osztalyban akik a 9. es a 10. osztalyt ott jartak ki hogy utana szakmat tanuljanak. Mivel en nem voltam ott 9 es 10ben ezert nem tudom pontosan milyen oktatas zajlott viszont az a 2 ev nem szukseges a szakmahoz. Jarhattal akar gimibe is 2 evet es utana mehettel szakmunkasba ha ugy dontottel.

Az osztaly nagy resze odajart abba az iskolaba 5 evet mire szakmat szerzett, ez igaz, de csak 3 ev volt maga a kepzes, aminek a feltetele a 16 ev es 10 osztaly elvegzese. Volt nehany diak, mint pl en is aki masik iskolabol ment kifejezetten a kepzes miatt. En leerettsegiztem elotte es azt hiszem volt meg 1-2 aki vagy erettsegi utan vagy masik szakma utan ment meg egy szakmat tanulni.

2022. nov. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kijártam azt a 9. 10. osztályt /utána mentem egy 3 éves szakmunkás képzésre/, szóval ez konkrétan minek számít iskolázottság szempontból? Milyen előnyökkel jár?
2022. nov. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Ha érettségizni szeretnél, akkor kezdheted 11.-től is a gimnáziumot, csak azokból a tárgyakból amiket nem tanultál 9-10-ben különbözeti vizsgát kell tenned, kb ennyi előnye van.
2022. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!