Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi egyetemen a közgazdasàgta...

Jogi egyetemen a közgazdasàgtanhoz és pénzügyi joghoz, valamint ùgy àltalànossaģban a gazdasàgi büntetőjogal valò foglalkozàshoz mejnyire kell matek?

Figyelt kérdés
Diszkalkuliàns vagyok, jogàsz szeretnèk lenni, ezért kérdezem

#Jogi egyetem matek
2022. nov. 14. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Semennyire. Ezek a kurzusok jogról szólnak, nem matekról. Ettől függetlenül lehetnek olyan tárgyak, ahol van minimális számolás (pl. statisztika, számvitel), de nem ezek szoktak a szóró tárgyak lenni jogon.
2022. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. És akkor ha később mondjuk gazdasàgi büntetőjoggal szeretnék foglalkozni, akkor sem kell?
2022. nov. 15. 07:58
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb jogász együtt dolgozik könyvelővel, könyvvizsgálóval, adótanácsadóval/-szakértővel pont azért, mert egy bizonyos szint felett már kell nekik a külső segítség, nem erre képezték őket, hogy folyamatosan számolgassanak. Ebben semmi szégyellnivaló nincs, ettől még lehet valaki kiváló jogász.

Ugyanakkor ha speciálisan ilyen szakterületen szeretnél mozogni, akkor nem árt, ha készségszinten bánsz a nagyobb számokkal is egy bizonyos szintig. Nem fogsz tudni hatékonyan dolgozni, ha minden ügylet áfa-tartalmának kiszámolását valaki másra kell bíznod.

2022. nov. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. nov. 15. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a római jog után statisztika volt a második mumus, és ami megtizedelte a hallgatókat.
2022. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem az egyetem a lényeg, hanem az, hogy hol és mit akarsz csinálni utána, összemákolni vizsgákat mindig lehet. Tárgyalások végén például ki kell számolnod a munkadíjadat is, a szabályok szerint. De egy ügyvédnek ezen kívül elég sok helyen kellhet (pl. ingatlanügyek, áfa, adó, kedvezmények levonása, illeték) számítása, ami nem olyan volumenű, hogy matematikus, könyvelő kelljen megfizetve hozzá, viszont ha nem tudod ezeket elvégezni, az baj. Jogásznak nem kell matematikusnak lennie, de azért tudnia kell ilyeneket számolnia, ha olyan területen helyezkedik el. Én diszkalkuliával (kérdés, milyen mértékű) senkinek sem ajánlom a jogot, mert rendkívül beszűkíti a lehetőségeket, és nettó kétszázért dolgozni egy életen át valami aktatologató munkakörben meg államigazgatási főiskolával is lehet.
2022. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jò, de azért az alapműveleteket, és a szàzalékszàmìtàst èn is tudom
2022. nov. 15. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!