Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nyíregyházi Egyetemen,...

A Nyíregyházi Egyetemen, Gépészmérnökin milyen nehéz a Matek? Egyáltalán van esélyem bekerülni ilyen jegyekkel? (Lent)

Figyelt kérdés

Fizika: 5, Informatika: 5, Kémia: 4, Matek: 3

Jelenleg tizenegyedikes vagyok, Technikumba tanulok, Gépgyártás - technológiai technikusnak. Nyelvvizsgát 12. osztályba szeretném megszerezni,középfokon, komplexen, szerintem érettségi előtt.

Műszaki beállítottságú vagyok, jó a kézügyességem, szinte minden gép megszereléséhez értek.



2020. okt. 25. 14:01
A kérdező szavazást indított:
Ha az érettségit sikeresen megírod, mindenképpen felvesznek
Lehet felvesznek, de nem biztos
Hármas matekkal nem javaslom, de meg lehet próbálni
Ne próbáld meg
Ne próbáld meg, mert úgyis ott fogod hagyni, olyan nehéz a képzés
Ha a matekba még 11. osztályba, meg 12. osztályba belehúzol, nem biztos, hogy nem vesznek fel
16 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj de 3-as matekkal miért is fordult meg egy mérnöki szak a fejedben?
2020. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy tavaly 4-es voltam belőle.. Csak ahogy megyek felfelé a középiskolába, annál nehezebb a matek. nincs nekem hülye fejem, nehogy azt hidd.. :D
2020. okt. 25. 14:52
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén ahoz, hogy bekerülj elég

Úgy is az egyetemen fog eldőlni, hogy fogod e tudni tartani a tempót.

2020. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%

Hát figyi..ha neked nehéz a középsuli 3.-os matek akkor engedd el a témát. fősulin még az emelt matekosok is vért izzadnak sokszor. Oda a közép 4-es eredmény is vicc kategória. Ott nem úgy megy mint gimiben hogy addig magyarázzák míg megérted. megy? Szuper. Nem megy? akkor bukta.

Itt egy kis példa. Ha megy akkor jelentkezz, ha nem akkor engedd el.


[link]

2020. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ja max az ELTE-n,a BME-n, meg a DE-n :D Nekem nem az a célom, hogy az ország legjobb egyetemébe jussak be. szimplán csak egy diplomát akarok, amivel eltudok helyezkedni egy jó munkahelyen.
2020. okt. 25. 15:17
 6/26 A kérdező kommentje:

Amúgy meg próbálok belehúzni, hogy félévkor, vagy év végén meg legyen a négyes. Ha meg lesz, akkor meg lesz, ha nem akkor meg igy jártam..

Egyébként nem olyan rosszak most a jegyeim 3 hármas, 1 négyes, szerintem félévig, vagy év végéig ha tanulok simán behozható.

2020. okt. 25. 15:20
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező nem tudom az megvan-e hogy az alap tananyag ugyan az minden egyetemen? De hajrá, tedd meg, majd kibuksz első évben. Szeretném ha fele ennyi önbizalmam lenne mint neked, nekem emelt 4es matek érettségivel is voltak átsírt éjszakáim a fősulis matek miatt.


Középszintű érettségivel eszembe se jutna jelentkezni. Az kb olyan mintha egy első osztályos gyerek jelentkezne irodalmi prózaíró pályázatra.

2020. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Ha szabad kérdeznem te milyen szakot tanultál Egyetemen? Ugyanúgy gépészmérnökit?
2020. okt. 25. 15:51
 9/26 anonim ***** válasza:
46%

Mellesleg annak, hogy valaki szeret bütykölgetni, jó a kézügyessége,

mi köze van ehhez? Mert ezek közül egyikre se lenne szükséged se egyetemen, se utána, mérnökként...

De a lényeg: egy vidéki egyetemre lehet felvennének, de a hármas matek nagyon gyenge. Ha még ez sem megy, ezt sem érted, mi lenne egyetemen?

2020. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Amúgy ja az megvan. Csak ezzel azt akartam irni, de gondolom hogy mindenhol mások a követelmények.
2020. okt. 25. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!