Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot/foglalkozást...

Milyen szakot/foglalkozást ajánlotok, ha játékelmélettel akarok foglalkozni? Gazdaság, matek?

Figyelt kérdés

Matektagozatos vagyok, jól megy az emelt anyag, de mindig is érdekelt a pszichológia (és a nyelvészet), főleg az elméleti oldaluk. Emellett a gazdaság is érdekel, azon belül a játékelmélet tetszett meg igazán, hiszen mind matematikai, mind pszichológiai vonatkozása is van.

Milyen képzést ajánlanátok, ami piacképes és a fentiek alapján illene hozzám? Pszichológiával az a gond, hogy elenyésző a matek, és nehéz az elhelyezkedés, ahogy hallottam. Nyelvészet dettó, amúgy is ezeknek a kutatási oldala érdekelne, ami szintén nem túl támogatott(?) Közgazdaságtan? Annak is melyik ága foglalkozik leginkább játékelmélettel, matekkal? Elhelyezkedési lehetőségek?



2018. jan. 15. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Egyik volt tanárom (aki az egyik legnagyobb hazai játékelméletes; Kóczy László) például matematikai alapszakos diplomára csinált közgazdaságtan MSc-t, majd Phd-t.


Persze biztos van rövidebb út is hozzá. Szerintem amúgy ha a játékelmélet blogjának facebook oldalára írsz egy rövid levelet, hogy xy vagy, és nagyon érdekel a játékelmélet, milyen útvonalat ajánlana ahhoz, hogy elérd amit akarsz, akkor tuti válaszol, relatíve rendes kedves ember (főleg ha érdeklődsz aziránt, amit csinál)

2018. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik volt osztálytársam elég sokat foglalkozott játékelmélettel, pedig villamosmérnöknek tanultunk. Nagyon sok információt be tudott szerezni internetről, és ha valami olyan kérdése volt, amire nem talált választ felvette pár nevesebb emberrel a kapcsolatot, akik javarészt nem is hajtották el, hanem normális válaszokkal szolgáltak neki. Szóval ha játékelmélettel szeretnél foglalkozni, akkor már most is nekiállhatsz. Ha komoly tudást sikerül összeszedned, akkor az elhelyezkedést pedig nem a meglévő papírjaid fogják meghatározni.
2018. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

ha csak alapszak akkor alkalmazott közgazdaságtan


ha osztatlan 5 éves képzés érdekel akkor gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés

2018. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Kb minden nevesebb egyetemen oktatnak játékelméletet. Egyébként jövő tavasszal játékelméletből TDK-zom, én is imádom a játékelméletet, a viselkedési közgazdaságtant, a mikroökonómiát, piacszerkezeteket, árelméletet, pénzügyet stb. Kb mindent szeretek.

Természetesen neked kell eldönteni, hogy mit szeretnél, de ha kíváncsi vagy a véleményemre, íme az ajánlatom:

ELTE matek Bsc majd az ELTE-BCE közös BPM mestere vagy

BCE gazdmat osztatlan képzése. Ezek szerintem tökéletesek lennének számodra.

2019. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!