Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bele vágnátok az orvosi...

Bele vágnátok az orvosi egyetembe így?

Figyelt kérdés

Először is 20 éves vagyok. 19 évesen jöttem ki az iskolából, mert évvesztes voltam. Ez sajnos egy informatikai iskola volt, ezért nem is érdekelt amit tanultunk, és így rossz tanuló voltam, pedig az eszem a helyén volt. Így volt 2-3-4-5ös eredményem is, de az utolsó évben, már a tanárok miatt, és a covid miatt, teljesen nem érdekelt, mert nagyon rosszul álltak hozzánk, és hozzám is. Mondhatni utáltak a tanárok minket, és nem is álltak ez miatt jól hozzánk, anyagot nem adták le, érettségire nem dolgozták ki nekünk a tételeket, hanem be kellett küldenünk amit megcsináltunk, és ami nem úgy sikerült azt egyessel díjazták. Fenyegetek minket, hogy kirúgatnak minket, meg, hogy minden órán dogát írunk. Ha megszólaltál az órán egyest kaptál. Szóval ez teljesen elvette a kedvem, és az is, hogy nem mehettem oda tanulni ahová akartam, mert szüleim ebbe küldtek. És villámcsapásként ért az, hogy ide felvettek. Mert 4-es 5-ös tanulót meg nem. Na de nem is ez a lényeg, ezt csak úgy leírtam.


Szóval,


Igazából mióta kijöttem az iskolából azóta csak az egészségügy jön be. És már nagyon ki vagyok, hogy nem tudok lépni, mert úgy érzem már öreg vagyok ide, hogy neki álljak bárminek, és hogy már nem fog sikerülni. És már nem tudom, hogy van értelme neki állni tanulni. Szívesen csinálnám életem végéig is akár, de nem tudom mennyire viselne meg ez a sok tanulás.


Szóval, most ott tartok, hogy nagyon akarok menni, de nem tudnak benne támogatni a szüleim, és végig az volt csak legyen meg a kettes érettségi és minden jó lesz, majd elhelyezkedek az infóban, és dolgozok egy irodában.


De....nem így lett, mert ez a hiány szakma még se annyira hiány, és sehol se találok munkát, és nem is tudom, mit tudnék benne dolgozni.


A baj, az hogy rosszak az utolsó két évi jegyeim, ezen már nem tudok változtatni, valószínű fel se vennének miatta. És se fizika, se kémia emeltem nincs. És az egész érettségim, úgy rossz ahogy van. Tanulás nélkül mentem be, és ahogy éreztem hogy megvan a kettes, abba hagytam. Szóval itt mindenki meg volt lepődve, hogy hogy sikerült, mert az osztályból rajtam kívül 2 ember nem bukott még. Szóval jó volt az arány, persze ez a mi hibánk szerintük.


A lényeg, szerintetek van esélye, hogy felvesznek vagy ezt engedjem el?


És a következő, hogy szerintetek újra érettségizni, meg ilyeneknek neki álljak-e, és hogy érdemes-e.


2022. nov. 19. 19:53
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
7%
Persze, hajra!!! Sok sikert
2022. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
31%

Hát bocs, de én nem. Orvosi mellett nem tudsz dolgozni és kőkeményen 10 év elköteleződést jelent. Ha nem tudnak a szüleid semmiben támogatni, akkor vagy pokol lesz teljesíteni és létfenntartani vagy nem is sikerül.


Rövidebb képzést keresnék vagy olyan szakot ami indul nappalis munkarenden kívül más formában is. Ez innen nézve öngyilkosság.


Orvosi ibformatika, info-bionika nem játszik? Vagy bármi köztes, eüs faszaság? Ápoló? Nagyon talán esetleg fogorvos, gyógytornász, dietetikus?

2022. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Mentőápolót néztem mostanában nagyon. De kegyetlenül keveset keresnek ahhoz képest, hogy mennyit tudnak és dolgoznak, és mit élnek át minden nap.


Az egész nem a pénzről szól, mert ha csak havi 200-at kapnék orvosként az se zavarna, mert érdekel, és szívesen csinalnám. De az a sok halál eset, sol hulla, meg a stressz, hogy mindent tudnod, kell és egyből, nincs időd vacakolni. Ezért erről inkább letettem magam.


Fogorvoson nagyon sokat gondolkodtam szintén, és érdekel is. Csak nem lennék hiteles, mert nem szépek a fogaim, nem rondák, meg nem hibásak szóval, olyan átlagos, csak kéne fogszabályzó az alsó fogaimra, ami nagy valószínűségel nem sokára meg lesz.


Fogorvosi egyszerűbb? Hány év lenne? Oda is kell két emelt? Nem lehetetlen elérni ezt a ponthatárt, úgy hogy kettes voltam az utolsó évben?

2022. nov. 19. 20:25
 4/41 anonim ***** válasza:
87%

"A lényeg, szerintetek van esélye, hogy felvesznek vagy ezt engedjem el?"


Hát ha nem érettségizel újra, akkor kb. nulla.


A második válaszolónak teljesen igaza van abban, hogy nagyjából egy perc jövedelemteremtő munkát nem fogsz tudni végezni az egyetem teljes hat évében, annyira teljes embert kíván. Aztán meg javasolja, hogy esetleg fogorvos (??), ami pont ugyanez a kategória, dolgozni amellett is lehetetlen.

2022. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért pontoztak le titeket, ezért bocsi.
2022. nov. 19. 20:26
 6/41 anonim ***** válasza:
52%
Mentoapolot nem veszik fel, mehet surgire apolonak vele szegyen… tiszti kuka, mentoallomasra bekerulni kb kihalas alapjan
2022. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
3%
Egyes vagyok, ja latom van kiegeszito szoveg, azt nem olvastam el, es most sem fogom
2022. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
58%
Gyógyszerész? Kőkemény nehéz, de persze ez is egy javaslat, meg most alacsonyabb a ponthatár is
2022. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
58%
De miért vonz az egészségügy? Mert eddig csak ellenérveket írtál. Már azon kívül, hogy ezt tudnád életed végéig csinálni, de ezt nem indokoltad meg. Miért gondolod így, mi motivál?
2022. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%
Végezd el BSC-n a diplomás ápolóit.El tudsz helyezkedni valahol segédápolóként és levelezőn el tudod végezni.Ha meg a kórház is támogatja a tanulásod,akkor lesz aránylag jó kereseted is.Sok helyen keresnek intenzív osztályokon segédápolókat.Szerintem a diplomás ápolói jó szakma.Én meg vagyok elégedve a fizetésemmel és most jönnek újabb emelések is.
2022. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!