Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudok tanulni?

Miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés

Korábban már több kérdést is tettem fel ezen az oldalon azzal kapcsolatban, hogy nem tudok tanulni, de olyan választ sosem kaptam, amit használni tudnék. Az interneten is egy csomót kutattam ezzel kapcsolatban és semmi, ami működne... Egy-két könyvbe is beleolvastam, de továbbra is semmi... Természetesen valahogy mindig megtanulom a feladott anyagot, de mindig az-az érzésem, hogy valami rohadtul nincs a helyén és ez végtelenül kellemetlen, már az őrületbe kerget ez lassan másfél éve!


Olyanokat ne kérdezzetek, hogy hogyan és milyen módszerrel tanulok jelenleg, mert fogalmam sincs...



2022. dec. 2. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Miközben tanulsz, olvasol, meg is érted? Alapvetőnek tűnhet, de fontos az alábbi példa: vegyünk egy traktort. Meg szeretnénk tanulni részletesen a traktor részeit, de fogalmunk sincs, hogy néz ki, és hogy egyáltalán mire való az a traktor. Ilyenkor az ember csak próbálja magába gyömöszölni a sok információt, de nem fogja valójában érteni. Legfeljebb azt hiheti, hogy egy kicsit érti. Azt a kis tudást is valószínűleg hamar el fogja felejteni. Akár általános, középiskolás, vagy akár egyetemista az illető, és nagyon kapkod az utolsó pillanatokban, nem biztos, hogy utánanéz a traktor fogalmának és kinézetének. Utóbbi azért fontos, hogy el tudja képzelni (ezáltal jobban rögzül)


Nem írtál konkrét kérdést, így nem tudtam felmérni, hogy miben akadhattál el. Nyilván millió más dologban is elakadhat a tanulási folyamat, az első gondolatom írtam le. Ha van kedved, még beszélhetünk

2022. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!