Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a Corvinusra nem fognak...

Ha a Corvinusra nem fognak felvenni gazdálkodás és menedzsmentre ,akkor melyik egyetem lenne a második legjobb?

Figyelt kérdés

máj. 12. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
ELTE, BGE, BME, bármelyik ugyanolyan jó. De sürgősen keress gyakornoki helyet a második évtől legkésőbb, lehetőleg minél nevesebb multinál; és juss ki Erasmussal egy jobb egyetemre egy évre.
máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
BME műszaki képzésben jó, gazdasági szakokat tekintve ne nézegesd. BGE a tipikus egyetem, ahova kb mindenkit felvesznek már. Esetleg az ELTE lenne hasonló szinten a Corvinussal, bár az ELTE gazdasági képzésen pár éve léteznek csak, kevésbé bejáratott, mint a Corvinus. Bár ha Corvinust jelöltél elsőnek, akkor nevetséges lenne olyanokat ajánlanom, mint például Óbudai, szóval ELTE.
máj. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

2. egy nagyképű korvós. A Corvinus egy sehol nem jegyzett, nyugaton teljesen ismeretlen egyetem, “futottak még” global rankinggel (1201-1500. hely): [link]


Ehhez képest a 2-es által lenézett Óbudai

Egyetem egy teljes klaszterrel előrébb van (1001-1200): [link]


Az eltéről nem is beszélve (801-1000): [link]


Az, hogy a BME és az Óbudai egyébként műszaki egyetemek, teljesen érdektelen.


Végül a BGE: a három elődintézményéből kettő a hazai elitképző volt mindig is. Olvass vezető híreket, a vezérigazgatók, vezérhelyettesek fele innen került ki. Nyilván az sem igaz, hogy “mindenkit” felvennének ide (a 2-es nem figyelt szerintem statisztika órán), de az való igaz, hogy tizedannyi nagyképű emberrel se találkoztam a BGE-n, mint a Corvinuson (mindkettőről van diplomám, a BGE-ről alapszak, a korvóról mester).


Összefoglalva a 2-es véleményét hagyd figyelmen kívül. Még ha legalább normális közgazdasági szakról (GPME vagy alk. közgáz) beszélgetnénk, akkor oké, de gazdálkodás és menedzsmentben? 😂

máj. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze az én véleményem hagyja figyelmen kívül a tiedet meg emelje piedesztálra:D engedd már el a BME-zést baszki, műszakisnak ajánld, ne közgazdásznak.


Mikor még középiskolában tanultam közgazdaságot és a házikhoz kerestem oktató anyagot állandóan feldobta az Óbudai Egyetem előadásairól a pdf fájlokat, amikben példafeladatok voltak, hát 10-11.-es fejemmel se voltam éppen buta, akkor is észrevettem, hogy egyikben nagyobb a hülyeség, mint a másikban. Azért, mert Pesten van, nem jó egyetem, maximum az is mérnök képzésben, akkor már inkább Szeged, Debrecen vagy Pécsre menjen, ha Pesten sehol nem veszik fel jó egyetemre.


Hiába küldözgeted a cikkeid meg a statisztikáid, az interneten minden hülyeséget leírnak, de ha gyakorlatban mész állásinterjúra, akkor meg fogod látni mennyire erőteljesen megkülönböztetnek egy Corvinuson végzettet egy Óbudaistól. Na azoknak aztán mutogathatod a statisztikáid 🤣🤣


BGE-n végzett vagy jelenleg odajár az összes ismerősöm, akiről első ránézésre azt se gondolná senki, hogy egyáltalán az érettségit sikerült megszerezniük, el tudom képzelni mekkora neves egyetem lehet.


A Corvinust pedig azért dicsérem ennyire, mert tény és való, hogy a legnagyobb kapcsolatokkal rendelkező egyetem, rengeteg szerződéssel különféle cégekhez, ahová lehet menni gyakorlatozni, míg a többinek jóval kötöttebb mindez. Igen, a gazdmen szak valóban nem a legjobb szerintem sem, akkor már inkább pénzügy számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás, de a kérdésben a gazdmen volt említve, szóval ne ajnározd annyira magad, hogy a kérdéstől is teljesen eltérj.

máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És még a nagy korvózásról annyit, hogy ismerősöm, aki ott végzett nemzetközi gazdálkodást, 3 félévet 3 különböző országban is el tudott végezni az egyetem külföldi partner egyetemével, amiből a legutolsón végzett és az ottani gyakorlati helyén sok szeretettel várták utána állandó munkára is, szóval már több mint 5 éve Hollandiában él, szimplán ennyit adott neki ez a sznob korvó.

De igen, ajánlgasd a BME-t, BGE-t, Óbudait, ott is nyilván el fog érni ilyet a kérdező! Azért, mert te blfasz voltál és nem éltél az egyetem adta töménytelen fejlődési és utazási lehetőséggel, nem kell lehúzni az egyetemet, valóban nem mindenkinek való. Elismert, jó nevű diplomát ad és aki vevő rá, annak külföldön munkát is.

máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ruszki részvénytulaj az apád akkor csakis a korvinusz.
máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!