Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez a megfelelő...

Szerintetek ez a megfelelő hozzá állás a tanár részéről?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat hianyzok az iskolából,kesek vagy nem érek be első orara és a jegyeim is rosszabbak. Ennek megvan az oka..elkoltoztunk messzebbre és szorongásos betegségem is van. Az egyik tanárom rendszeresen sértő megjegyzéseket tesz erre az osztály előtt és mindig őket kérdezgeti miert "lógok". Amikor meglat a folyosón mindig elfordul,nem köszön vagy lekicsinyloen néz.

Az a baj hogy amikor nem vagyok ott mindig mond valami bántó dolgot rólam az osztálynak,egyszerűen ez nagyon zavar,hogy most el lettem konyvelve a rossz tanulonak+ én ezt megszegyenitesnek és szemelyeskedésnek érzem.

Szerintetek ez normális viselkedés? Mert szerintem a tanárnak ehhez semmi köze,(osztalyfonoknek mindig hozok egyébként igazolast)másrészt pedig a tanulot nem a teljesítménye alapján kellene megitelni hogy a való életben milyen ember.

Vagy rosszul gondolom?



2022. dec. 7. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

A tanár az tanár. Nekem is voltak ilyen tanáraim egyébként. Neked kellene tenni érte, hogy ne nézzenek rád úgy, ahogy. Nemde? Ha más véleményére magasról sz**sz, akkor az azt jelenti hogy saját magadra is, nem? Nem értem mit vársz... Majd ha megbuktatnak félévkor és / vagy évvégén, akkor jogosan fogja tenni. Ha folyamatosan hiányzol, lógsz, és nem teszel egy kicsit sem azért hogy a véleményük megváltozzon rólad kapcsolatosan, akkor ne is várj kedvességet a tanár részéről. Tapasztalatból beszélek. Én sem foglalkoztam középiskolával túlzottan, én nekem is voltak kisebb nagyobb húzásaim, de elvégeztem.


De utólag rá jöttem, hogy nem a tanárok hibája volt az én hozzáállásom a tantárgyakhoz, sem az iskolához. Én voltam olyan, amilyen. Szóval te NE LEGYÉL ILYEN! Magad alatt vágod a fát, és igen, rosszul gondolod.


18 alatt a tanár az ún "pótszülő", és a felelős a gyermekért, gyerekért. Ha nem tiszteleted a tanáraidat, ne is várj kedvességet és megértést velük kapcsolatosan.


Én kétszer jártam a 9.-ik osztályt, pontosan ilyen, sőt még rosszabb hozzáállás végett. A 10.-ik osztályt is majdnem elk*rtam, de átengedtek, és iskolát váltottam. Ez kezdődött kb 10 éve, és ért véget olyan lassan majd 8 éve. 25 leszek most, és jövő év elején lesz 8 éve hogy befejeztem a sulit.


Ne rontsd el a saját életedet már most. Nekem szerencsém volt, meg a szüleim segítettek mindenben, mikor majdnem elcsesztem mindent. Az életben, munkában minden tekintetben más lettem és vagyok a kezdetektől. Becsülettel dolgozom, és még szeretem is azt amit csinálok. Legyél te is ilyen, mert ez fogja megalapozni a jövődet. Ne kúrd el a középsulit, mert ha nem lesz érettségid vagy szakmád (a szakma többet ér mint az érettségi, az csak úgymond lehetőség fejlődni több felé), akkor nem fogsz tudni boldogulni az életben. Így is rohadt nehéz az átlag embernek, és a picit fölöttük lévőknek is. Akkor ne is beszéljünk azokról, akik mély szegénységben élnek.


Gondolkodj hosszú távon, és gondolj bele a döntéseid súlyába. Mert ez meghatározó a jövőre nézve, már most. És innen fog indulni minden az életedben is. Az, hogy milyen emberré válsz, és mire fogod vinni, mit fogsz tudni elérni majd. Nekem is mondták, de egyik fülemen be, másikon ki. Utolsó pillanatban kaptam segítséget, és megfogadtam a tanácsot. Örülök neki, hogy kaptam, mert ha nem kapok, lehet hogy a hülyeségeim maitt nem lenne végzettségem, jogosítványaim, autóim, stb. Lehet hogy az utcán élnék, vagy drogoznék a sz**rá sikerült életem miatt, amit csak magamnak köszönhetnék.


Azért mondtam el ezeket, mert nekem is elmondták. És jobban jársz, ha belegondolsz, és megfogadod a tanácsaimat.

2022. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Lehet azon filozofálni, hogy mi a helyes és helytelen tanári viselkedés, meg lehet arra a konklúzióra jutni, hogy a tanárod ilyen vagy olyan, de mindez a helyzeten nem változtat. Pragmatikusan kell kezelni a dolgot, mert a duzzogás akár jogos, akár jogtalan, sehova nem vezet. Meg kell próbálnod ezzel a kihívással neked megküzdeni. Nincs más választásod. Ha később dolgozol majd, akkor is lehetnek nehezen elviselhető főnökeid és munkatársaid. Ilyen az élet.
2022. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ertem én,hogy a megoldásra kell koncentrálni,csakhogy erre amit a tanár csinál van egy mostanaban elterjedt szó:bullying. Ezt pedig nem hiszen hogy el kellene turnom bárkinek is. Mert értem én hogy ha később majd dolgozok lehetnek még akár ennél sokkal rosszabb főnököm is,csakhogy ott a pénzért fogom elviselni ezt,itt pedig a tanárt fizetik hogy tanitson. Nem ugyanaz a kettő.
2022. dec. 7. 18:02
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyébként sikerült felreérteni🙃#1


Nem állok bukasra,nem szoktam lógni sem. Egy betegségem van amivel többször voltam már pszichologusnal is.

2022. dec. 7. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
#3: Attól, hogy a tanárod fizetést kap, semmivel sem különböző a helyzet abból a szempontból, hogy gyakorlatilag semmit nem tehetsz, amit érdemes meglépni. Panaszt tehetsz az igazgatónál, de az olaj lesz a tűzre és még rosszabb helyzetbe keverheted magad. A tanárod szinte biztos, hogy nem fogja eltűrni, hogy egy tanulója kibabráljon vele. Ott és úgy fog kitolni veled, ahol csak tud. Tűrnöd kell, vagy ha végképp nem bírod, iskolát válthatsz. Duzzoghatsz amennyit csak akarsz, meg mindenféle cimkéket ragaszthatsz a tanárodra, de azzal csak magadat hergeled és egy jottányit sem lesz jobb. Ez van.
2022. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

A tanáraidtól kapod azt, ami szükséges lesz a továbbtanuláshoz, munkaerőpiachoz. Nem kéne úgy beszélned róluk, mintha utolsó csicskák lennének, akik csak azért vannak, hogy a te igényeidet kiszolgálják.

Akkor sem, ha így beszélt veled, így bánik veled, ami nyilvánvalóan helytelen.

2022. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Az én olvasatomban ez a helyzet kettéválasztandó. A rendszeres késés és 1. órára való nem beérés nem igazolható, és büntetendő. Ha emiatt gátlod az óra lefolyását, akkor érthető, hogy ez a jegyekben megmutatkozik. Mindemellett, ha véletlenül gyakran ugyanaz az óra az első, amiről hiányzol, és annak rendje és módja szerint be vagy vésve hiányzónak, akkor nem soká eléred a hiányzási maximumot, ami az évismétléshez kell. Ez teljesen rendben van. Meg kell szervezni az iskolába járást, teljesen mindegy, hol laksz. Ha ez nem megy, akkor iskolát kell váltani és olyan helyre kell járni, ahol tudod teljesíteni a feltételeket. A szorongásod ebben nem tolerálható... Ha olyan lenne a helyzet, akkor el kell menni pszichológushoz, igazolás nem lényeges.


A másik vetület a tanár viselkedése. Az - véleményem szerint - nem helyén való, hogy emiatt megszégyenít és nm köszön. Hogy az osztálynak beszél arról, hogy aggasztja őt, hogy mindig késel, az renden van, és meg is kérdezheti őket, mit tudnak erről. De ezen felül a kibeszélés, nem köszönés a tanár jelleméről ad némi igazolást. Az ő dolga az, hogy jelezze ezt a felettesének és ha a késéseid miatt nem teljesítesz, akkor megbuktathat. Ugyan kérdezhet, és akár érdemileg elbeszélhet veled, de az általad írtak méltatlanok egy pedagógushoz.

2022. dec. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5-el egyetértek, illetve a #7-el is!
2022. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!